19.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

Zlaté Moravce: Nemocnica pozastavuje činnosť MOM a vakcinačného miesta

Nemocnica Agel Zlaté Moravce pozastavuje činnosť mobilného odberového miesta (MOM) a činnosť vakcinácie proti ochoreniu COVID-19. TASR o tom informovala hovorkyňa nemocnice Martina Pavliková.

Ako doplnila, dôvodom je minimálny záujem o tieto služby a od 1. mája dočasne prerušujú svoju činnosť. MOM bude verejnosti svoje služby poskytovať komerčne. „Úrad verejného zdravotníctva prehodnotil status pandémie na akútnu respiračnú chrípku. MOM, ktoré pôvodne vznikli s cieľom masívneho testovania verejnosti, tak stratili svoje opodstatnenie,“ uviedla Pavliková.

Prepad záujmu širokej verejnosti o všetky druhy testovania, či už ide o PCR, alebo antigén, nastal v druhom polroku 2022. Záujem širokej verejnosti od začiatku tohto roka o túto službu výrazne klesal aj naďalej, pričom v nemocnici zrealizovali len 28 testov.

Klesajúci trend zaznamenali aj vo vakcinačnom mieste, ktoré od začiatku roka 2023 podalo iba 18 dávok vakcín proti ochoreniu COVID-19. „Vzhľadom na tento extrémne klesajúci záujem zo strany obyvateľstva a verejnosti sme činnosť oboch prevádzok v našom zdravotníckom zariadení prehodnotili a od mája tieto služby u nás dočasne pozastavujeme,“ informovala riaditeľka nemocnice Nina Horniaková.

Pozastavenie činnosti týchto prevádzok by malo trvať najmenej do jesene. „V prípade zmeny epidemiologickej situácie či zvýšeného záujmu o vykonávanie antigénových a PCR testov a vakcinácie bude rozhodnutie bezodkladne prehodnotené,“ doplnila Horniaková.

(tasr)

      

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x