30.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Deň otvorených dverí v Kňazskom seminári sv. Gorazda v Nitre (foto)

Pozvanie na Deň otvorených dverí do Kňazského seminára sv. Gorazda v Nitre, ktorý sa uskutočnil 29. apríla 2023, napriek upršanému počasiu prijalo viac ako 300 návštevníkov, ktorí si našli čas a prišli do Nitry, aby sa pozreli do vnútra cirkevnej ustanovizne, v ktorej prežívajú svoje teologické štúdiá, duchovnú formáciu, ale aj voľný čas bohoslovci z Nitrianskej, Žilinskej a Banskobystrickej diecézy.

Deň otvorených dverí v Kňazskom seminári sv. Gorazda v Nitre (foto)
Zdroj: fb Biskupstvo Nitra

Tak ako v minulosti, aj teraz na nich čakal zaujímavý program, ktorý sa začal v Katedrále – Bazilike sv. Emeráma na Nitrianskom hrade slávením svätej omše, ktorú celebroval rektor seminára Mons. Marián Dragúň. Hneď v jej úvode upriamil pozornosť účastníkov na potrebu modlitieb za nové duchovné povolania a vyjadrenie vďaky za tieto modlitby, ale aj pomoc a podporu, ktorá sa semináru dostáva. V homílii uvažoval nad významom pozvania, akého sa dostalo účastníkom Dňa otvorených dverí, ale aj pozvania od Pána Ježiša Krista do života s Ním adresovaného každému človeku, k čomu ponúkol prítomným veriacim príklad sv. Kataríny Sienskej.

Po skončení sv. omše si účastníci mohli prezrieť areál Nitrianskeho hradu a na Pribinovom námestí po uvítacom príhovore rektora sa potom už slávnostne otvorila brána do seminára a návštevníci si v sprievode bohoslovcov mohli prezrieť priestory, kde sa vzdelávajú, modlia a trávia aj voľný čas. Po prehliadke čakal na účastníkov obed a po ňom program pokračoval zábavnou formou v aule seminára, v ktorom nechýbala ani tombola s hodnotnými cenami. Deň otvorených dverí bol zakončený adoráciou a spoločnou modlitbou za nové kňazské a rehoľné povolania pred Najsvätejšou Sviatosťou so záverečným požehnaním v seminárnej kaplnke sv. Gorazda.

Toto tradičné podujatie malo za cieľ vytvoriť priestor pre zoznámenie sa verejnosti so životom bohoslovcov za múrmi seminára, ale aj príležitosť pre vzbudenie nových kňazských povolaní. Veríme, že sa podarilo jedno aj druhé.

Zdroj: Biskupstvo Nitra, fb

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x