15.1 C
Nitra
sobota, 25 mája, 2024

Zlaté Moravce: Mesto kúpilo dve nové bytovky s 32 nájomnými bytmi

Mesto Zlaté Moravce odkúpilo do svojho vlastníctva dve nové bytovky na Robotníckej ulici. Kúpu bytových domov schválilo mestské zastupiteľstvo.

Nachádza sa v nich 32 nájomných bytov, ktoré samospráva začne prideľovať záujemcom v druhej polovici tohto roka, informovala radnica. Byty bude prideľovať komisia sociálna, zdravotná a bytová na základe splnenia podmienok na pridelenie bytu, ktoré sú upravené vo všeobecne záväznom nariadení mesta.

Celková kúpna cena bytových domov vrátane technickej vybavenosti predstavuje 2.745.966 eur. Na základe prijatého uznesenia podalo mesto v termíne do 31. mája žiadosť o poskytnutie podpory na Štátny fond rozvoja bývania (ŠFRB) a Ministerstvo dopravy (MD) SR. Kúpa bytoviek a technickej vybavenosti bude financovaná z podpory ŠFRB, dotácie z MD SR a z vlastných zdrojov mesta, potvrdil viceprimátor Marek Holub.

Bytovky i technická vybavenosť sú už skolaudované. Obe bytovky majú štyri podlažia, na každom podlaží sú štyri byty. Jedna bytovka má celkovo 16 bytov, z toho osem jednoizbových, štyri dvojizbové a štyri trojizbové byty.

(tasr, foto: ilustračné)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x