16.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Trnava: Seniori sa môžu skamarátiť s dotykovými telefónmi a tabletmi

Trnavskí seniori budú môcť počas letných mesiacov získať nové digitálne zručnosti. Prácu s dotykovým telefónom či tabletom im umožní lepšie zvládať program Smart Senior, 21-dňový tréningový denník, ktorý pripravila bratislavská Akadémia vzdelávania dospelých a seniorov – Kogneo a má záujem ho posunúť aj starším ľuďom do regiónov. Informovala o tom autorka projektu, PR akadémie Dagmar Brucková.

„Štúdie naznačujú, že ľudský mozog si v priemere vyžaduje približne 21 dní na osvojenie si nového návyku. Práve preto sme navrhli program v dĺžke 21 dní, aby sme seniorom pomohli natrvalo zlepšiť ich digitálne zručnosti a skamarátiť sa so svojím zariadením,“ uviedla. Stačí sa bezplatne zaregistrovať na stránke www.kogneo.org/smartsenior a na emailovú adresu im bude v priebehu júna doručený tréningový denník Smart Seniora v elektronickej podobe, ktorý si môžu následne vytlačiť. Budú postupovať každý deň jednotlivými úlohami, ktoré im pomôžu osvojiť si zariadenie. „Keďže digitálny svet je pre mnohých seniorov veľkou neznámou, v denníku hneď v úvode nájdu aj Slovník dotykov, ktorý ich oboznámi so základnými pojmami digitálneho jazyka,“ doplnila Brucková.

Akadémia plánuje informačné workshopy po krajských mestách, v Trnave sa uskutoční 12. júla od 10. hodiny v Lifestarter Space na Šrobárovej 6. „Seniorom lepšie vysvetlíme, o čom je program Smart Senior, pomôžeme im v prípade potreby nastaviť ich zariadenie, aby mohli začať trénovať a tiež od nás dostanú tlačenú verziu denníka,“ doplnila autorka projektu.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x