12 C
Nitra
streda, 10 apríla, 2024

Nitra: Na Bojnú a Duchonku bude v lete premávať cyklobus

Cyklisti, ktorí chcú spoznávať pamiatky a prírodu na strednom Ponitrí, môžu počas letnej sezóny využívať cyklobus. Premávať začne od 17. júna.

Ako informovala Nitrianska organizácia cestovného ruchu (NOCR) a Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Nitriansky kraj, cyklobus bude na trase Nitra – Bojná – Duchonka a späť premávať každú sobotu až do 2. septembra. „Ponuka cyklotrás je v týchto lokalitách veľmi bohatá. Cyklisti sa môžu vydať k jednej z najvzácnejších archeolokalít na Slovensku, na Hradisko Valy. Môžu ísť aj k románskej Rotunde sv. Juraja v Nitrianskej Blatnici, k Topoľčianskemu hradu či z Bojnej na Duchonku,“ uviedli organizátori.

Ako pripomenuli, cyklobus bude mať odchod z Nitry každú sobotu vždy o 10.00 h z parkoviska za autobusovou stanicou. „Na miesto je nutné prísť minimálne 20 minút vopred, aby bol dostatok času na upevnenie bicyklov. Odchod späť je o 17.30 h z Duchonky a 18.30 h z Bojnej,“ doplnili organizátori.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x