7 C
Nitra
piatok, 19 apríla, 2024

Zlaté Moravce: Chcú získať dotáciu na rekonštrukciu kaštieľa Migazziovcov

Mesto Zlaté Moravce chce získať dotáciu na obnovu a rekonštrukciu kaštieľa Migazziovcov. Radnica sa zapojí do výzvy na predkladanie žiadostí o poskytnutie prostriedkov mechanizmu na podporu obnovy a odolnosti na obnovu verejných historických a pamiatkovo chránených budov, informoval magistrát.

Cieľom výzvy je zlepšenie stavebno-technického stavu verejných historických a pamiatkovo chránených budov, pričom sa zlepší ich energetická hospodárnosť, predĺži životnosť a zvýšia sa možnosti ich využívania verejnosťou. Mesto plánuje v rámci rekonštrukcie kaštieľa zrealizovať výmenu otvorových konštrukcií, obnovu fasády, zateplenie podstrešného priestoru a revíziu krovu a rekonštrukciu osvetlenia.

Celkové oprávnené výdavky projektu podľa stavebného rozpočtu predstavujú sumu 1.589.359 eur. Samospráva sa bude uchádzať o dotáciu vo výške 1.629.093 eur, ktorá zahŕňa aj rezervu vo výške 2,5 percenta.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x