26.1 C
Nitra
štvrtok, 27 júna, 2024

Šaľa: Elektrobus prepravil za šesť rokov prevádzky vyše 630.000 pasažierov

Elektrobus, ktorý zabezpečuje mestskú hromadnú dopravu v Šali, prepravil v minulom roku 136.294 cestujúcich. Za šesť rokov svojho fungovania ho využilo viac ako 630.000 pasažierov. Podľa slov primátora Jozefa Belického kúpa elektrobusu v roku 2017 potvrdila dovtedajšiu pozitívnu skúsenosť mesta s bezemisnou dopravou.

Šaľa sa medzi priekopníkov elektromobility na Slovensku zaradila v roku 2015 obstaraním dvoch elektromobilov pre mestskú políciu. V roku 2019 získala radnica nenávratné prostriedky z Envirofondu na kúpu ďalšieho elektromobilu ako referentského vozidla pre potreby mestského úradu.

Podľa údajov dopravcu, ktorým je spoločnosť Arriva Nové Zámky, dvanásťmetrový nízkopodlažný a plne klimatizovaný elektrobus Solaris Urbino 12 IV Electric najazdil v uplynulom roku vyše 52.000 kilometrov a prepravil až tri štvrtiny zo všetkých používateľov mestskej dopravy v Šali. Tichý autobus neprodukuje pri prevádzke žiadne emisie výfukových plynov a na jedno nabitie prejde minimálne 120 kilometrov. Jeho kapacita je približne 70 cestujúcich.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x