18.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

„Zelenskyj je diktátor!“ poukazuje Solčanský, neúspešný kandidát na nitrianskeho primátora, na slová v americkej stanici FoxNews

Doterajší vývoj vojny na Ukrajine ukazuje, že mier je niekde v nedohľadne. A to nielen preto, že ruský prezident Vladimir Putin nemá v úmysle skončiť so „špeciálnou vojenskou operáciou“, ale aj preto, že rovnako to nemá v úmysle ani jeho ukrajinský náprotivok Volodymir Zelenskyj, a tiež EÚ spolu s USA, ktorí Ukrajinu mohutne zásobujú zbraňami od výmyslu sveta. A ukrajinský ľud trpí a trpí, pretože „páni“ sa nevedia dohodnúť.

Západ už vykreslil ruského prezidenta rozličnými prívlastkami, teroristom počínajúc a vrahom končiac, lenže ako sa zdá, celkom čistý nie je ani Zelenskyj, ktorý ale celý svet presvedčiť o tom, že jedine on je stelesnením dobra. Zrejme aj preto sa mu darí dostávať od EÚ a USA nielen hromady zbraní, ale aj kopec peňazí. Kde končia, to zrejme ani srnky netušia, pretože zo záberov z Ukrajiny nie je vidieť, že by sa tam niečo za toľké milióny a miliardy menilo k lepšiemu. Zaujímavý pohľad na Volodymyra Zelenského ponúka v statuse Dalimír Solčanský, neúspešný kandidát na primátora Nitry a člen hnutia Republika. Informácie, ktoré uviedla americká stanica FoxNews, žiadne slovenské mainstreamové médium, podľa neho asi pre istotu, neodvysielalo.

Zelenského tajná polícia prepadla kláštory po celej Ukrajine

„Zelenskyj je diktátor!“ poukazuje Solčanský, neúspešný kandidát na nitrianskeho primátora, na slová v americkej stanici FoxNews
Zdroj: FB / Dalimír Solčanský

Podľa Solčanského má ukrajinský prezident Zelenskyj oveľa bližšie k Leninovi ako k Georgovi Washingtonovi. „Je to diktátor!“, vyslovil moderátor Tucker Carlson vo svojej reportáži na stanici Fox News. „Napriek tomu, že časť médií u nás aj vo svete vynáša prezidenta Ukrajiny do nebies, dostáva rôzne ceny, jeho fotka je na obálkach časopisov a magazín TIME ho vymenoval za Osobnosť roka 2022, tento publicista má na neho iný názor,“ skonštatoval Solčanský na margo amerického televízneho moderátora. „Čokoľvek si myslíte o vojne na Ukrajine, je celkom jasné, že Zelenskyj nemá záujem o slobodu a demokraciu. V skutočnosti Zelenskyj má oveľa bližšie k Leninovi ako k Georgovi Washingtonovi. Je to diktátor. Je to nebezpečný autoritár, ktorý použil sto miliárd amerických dolárov z daní na vybudovanie policajného štátu jednej strany na Ukrajine. A to nie je preháňanie,“ povedal Tucker Carlson.

Aj podľa expolitičky Anny Belousovovej je Volodymyr Zelenskyj vojnový štváč

Vo svojej analýze navyše Carlson rozoberá, ako Zelenskyj:

  •  opozičné strany
  • násilím zatvoril kritické médiá
  • zatkol svojich politických oponentov
  • poslal vojakov do kostolov.

„Zelenského tajná polícia prepadla kláštory po celej Ukrajine, dokonca aj kláštor plný mníšok, a zatkla desiatky kňazov bez akéhokoľvek opodstatneného dôvodu a v jasnom rozpore s ukrajinskou ústavou, na ktorej už nezáleží,“ uviedol ďalej Calson a dodal, že minulý týždeň oznámil Zelenskyj svoj plán zakázať celé náboženstvo – ukrajinskú pravoslávnu cirkev, a zmocniť sa jej majetku, a to všetko pre nedostatočnú lojálnosť voči jeho režimu.

„A povedal to nahlas. Slobodná krajina nezakazuje veľké náboženstvo len preto, že nie je plne v súlade s politickým programom ľudí, ktorí riadia krajinu,“ dodal vo svojej relácii Tucker Carlson. Celý príspevok na Fox News v anglickom jazyku si môžete pozrieť TU.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články