19.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Sabaka a Bukovský: Tak ako je to vlastne s imunitou?

Prichádza na slová tých lekárov, ktorí dva roky hovoria o tom, že opatrenia nám len zničia imunitu?

V nedávnom rozhovore na to upozornil jeden z najväčších zástancov a podporovateľov opatrení, MUDr. Peter Sabaka, infektológ z nemocnice na Kramároch. Jeho vyjadrenia nenechali chladného Igora Bukovského, lekára, ktorý si za slová o budovaní imunity vypočul množstvo kritiky, až nenávisti.

Tri roky s covidom

Asi všetci máme v pamäti to, ako nás mnohí odborníci na imunológiu, ako MUDr. Sabaka presviedčali, že neočkovanie proti c-19 sa rovná takmer istej smrti, iní odborníci by nás, neočkovaných, zatvárali do rezervácií a mienkotvorní komentátori by nám zo svojho láskavého srdca dopriali trpieť ako dobytok pred porážkou.

No a potom tu boli iní odborníci, ktorí radili, aby sme „makali“ na svojej imunite. Posilňovali ju vitamínom D a to aj v zimných mesiacoch, kedy ho máme nedostatok a varovali před týmto očkovaním, pretože je zatiaľ experimentálne. Na niektorých z nich bola vytvorená akási komisia, ktorá mala preverovať ich tvrdenia, iným, hoci do roku 2019 boli mediálnymi hviezdami, bol „v mene demokracie“ zrušený YouTube kanál.

Dnes je všetko inak

Pred dvoma rokmi nás tá prvá skupina odborníkov presviedčala, že nosiť respirátory aj v exteriéri je veľmi dôležité a tá druhá skupina len krútila hlavami, keď aj deti v škôlkach museli mať prekryté ústočká a nošteky. Dnes tí prví asi začínajú trpieť amnéziou. Dr. Bukovský, jeden z tých druhých, si všíma najnovšie vyjadrenia Dr. Sabaku. Podľa neho by mal prominentný infektológ začať vysvetľovanie prosbou o odpustenie.

Róbert Merva: Energetická kríza je dlhodobo plánovanou stratégiou na rozklad priemyselných ekonomík!

„Zabudol? Podľa mňa je celkom možné, že väčšina členov svetového aj slovenského kovidbyra postráda primerané ľudské pocity viny či hanby a preto nemusia pociťovať ani potrebu ospravedlniť sa,“ píše Dr. Bukovský na Facebooku.

Sabaka a Bukovský: Tak ako je to vlastne s imunitou?

Kontraproduktívny covid-teror

Bukovský pripomína, že súvislosti, ktoré MUDr. Sabaka vysvetľoval mnohým ľuďom „sprotivili“ práve nanútené opatrenia. Šíritelia hystérie sú podľa Bukovského zodpovední za to, že mnohí ľudia prestali napríklad užívať prostriedky na podporu imunity, „pretože psychický teror pominul a tak nadobudli falošný pocit istoty, za ktorý sú zodpovední práve tí, ktorí šírili hystériu a psychický teror kvôli jedinému ochoreniu.“

Odborníci s „tytulom“

Tak MUDr. Bukovský nazýva práve tých prvých menovaných – mediálne hviezdy, ktoré pravidlá nastavili veľmi nešťastne. Nešťastne aj v tom, že väčšina ľudí dávno prestala dbať aj na základnú hygienu. „Aj to je veľmi pravdepodobne následok extrémne terorizujúceho politického, aktivistického a mediálneho vykrikovania počas kovidovej hystérie,“ myslí si Dr. Bukovský. Medzi škody radí aj narušenie poskytovania zdravotnej starostlivosti. Ďalekosiahle následky podľa neho bude mať aj „bezprecedentné ničenie slovenskej aj celosvetovej ekonomiky.“ A nebude to len prudký nárast nádchy, chrípky, streptokokových infekcií a iných ochorení dýchacích ciest. „Docent Sabaka a všetci ostatní, ktorí umlčiavali a umlčali odbornú aj spoločenskú diskusiu, aby presadili iba svoje názory a predstavy, sú spoluzodpovední za to, čo sa teraz deje. Rád by som veril, že väčšina ľudí nezabudla, že pred následkami nezmyselného lockdownu, nosenia rúšok a respirátorov, tzv. očkovania a iných spoločenských katastrof som ja a niektorí iní lekári aj nelekári varovali už pred viac ako dvomi rokmi – teraz zrazu tí, ktorí sú zodpovední za celospoločenské katastrofy v dôsledku obludných nezmyslov, hovoria to isté a budú sa tváriť ako zvestovači pravdy?“ Nevychádza z údivu Bukovský.

Na čo vlastne reagoval MUDr. Bukovský

Imunológ, MUDr. Peter Sabaka nedávno poskytol rozhovor spravodajskej televízii ta3, v ktorom priznal, že vďaka noseniu rúšok či respirátorov, opakovaným lockdownom a všetkým opatreniam sme sa nepremorovali ani bežnými chrípkovými či ľahšími respiračnými ochoreniami, čo sa nám teraz, po troch rokoch covidu pomstí silnou chrípkovou sezónou. „Stretávame sa s prudkým nárastom výskytu respiračných infekčných ochorení, vrátane chrípky. Je to spôsobené uvoľnením opatrení a tým, že počas platnosti protiepidemických opatrení sme sa nimi málo premorovali. Väčšina ľudí preto proti nim nemá imunitu a môže sa ľahko nakaziť. Chvalabohu, ide väčšinou o ľahké nákazy, ktoré samé do týždňa alebo dvoch odznejú,“ povedal MUDr. Sabaka. Upozornil aj na to, že za dva roky sa nám neobnovovala imunita. Nezabudol pripomenúť, že najjednoduchšie opatrenie, ktoré môžeme urobiť je, zaočkovať sa proti chrípke.

Eka Balašková

koláž Eka (zdroj: Facebook / Pixabay)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články