8.1 C
Nitra
utorok, 20 februára, 2024

Záujemcovia sa môžu začať prihlasovať do medzinárodných dobrovoľníckych táborov

Záujemcovia sa môžu začať prihlasovať do medzinárodných dobrovoľníckych táborov v zahraničí a na Slovensku. Vybrať si môžu z táborov vo Francúzsku, Nemecku, Španielsku, Taliansku, na Islande, ale aj v exotickejších krajinách ako Mexiko, Srí Lanka, Japonsko či Kambodža. TASR o tom informovala koordinátorka projektov Inex Slovakia Miroslava Zváčová.

Medzinárodné dobrovoľnícke tábory sú projekty s cieľom pomôcť miestnej komunite. Trvajú jeden až tri týždne. „Dobrovoľníci z rôznych krajín na nich opravujú historické pamiatky, pomáhajú organizovať festivaly, pripravovať program pre deti, ľudí s postihnutím, seniorov, venujú sa rôznym environmentálnym aktivitám a spoznávajú miestnych ľudí a krajinu inak,“ priblížila Zváčová.

Tábory sú určené aj pre mladých ľudí zo znevýhodneného prostredia. Preplatené im je cestovné, dostávajú vreckové, majú zabezpečenú stravu a ubytovanie.

Inex Slovakia organizuje tábory prostredníctvom medzinárodných sietí Alliance of European Voluntary Service Organisations a Service Civil International 30 rokov.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x