23.1 C
Nitra
piatok, 12 apríla, 2024

Piešťany: Po obnove otvorili futbalové ihrisko s multifunkciou

Obnovené futbalové ihrisko s umelým trávnikom a multifunkciou si môžu nanovo užívať piešťanskí športovci. Mesto ukončilo rekonštrukciu športoviska pri atletickom štadióne za 331.600 eur. Informoval o tom primátor Peter Jančovič. Priestor na ňom majú nielen futbalisti, ale aj nohejbalisti či hráči ragby.

Rekonštrukciu podporil Fond na podporu športu sumou 183.000 eur, z mestskej pokladne bola na modernizáciu a obnovu športoviska vyčlenená suma 148.600 eur. „Popri hlavnej hracej ploche sme urobili aj tréningovú, v poslednom čase samospráva investovala do infraštruktúry športu nemalé prostriedky,“ uviedol primátor. Na ihrisku vymenili rokmi užívania zničenú umelú trávu, v rámci projektu vybudovali chodníky, osadili tribúny pre divákov, hráči majú k dispozícii nové striedačky. Športovisko má aj nové oplotenie a záchytné siete.

Piešťanský projekt obnovy bol jedným zo zhruba deväťdesiatich, ktorým aktuálne Fond na podporu športu poskytol finančnú podporu. „Trávnik má kvality podľa požiadaviek Medzinárodnej futbalovej organizácie (FIFA), má multifunkčné využitie, čo sme vnímali ako jednu z priorít,“ uviedol člen správnej rady fondu Lukáš Pitek. Zaťažkávacou skúškou po slávnostnom prestrihnutí pásky bol nedeľný (2.4.) turnaj prípraviek Futbalservis Cup 2023.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x