28.1 C
Nitra
sobota, 22 júna, 2024

Za zničené zdravie dostane František od nemocnice iba smiešne odškodné. Jeho výška ho poriadne sklamala

Človek je tvor omylný, lenže nie všetky jeho omyly sú také, ktoré sa dajú prepáčiť. Obzvlášť okaté je to u lekárov, či zdravotníkov všeobecne, pretože, keď urobia chybu tí, tak si to odnesie pacient na poškodenom zdraví, v tom najhoršom prípade smrťou. Svoje vie o tom aj dôchodca z Nitry, ktorému lekár operoval zdravé koleno!

Prípad bývalého futbalistu FC Nitra Františka Rapana je na Slovensku pomerne známy. Dôchodcovi ešte v roku 2019 lekár v nitrianskej nemocnici zoperoval zdravé koleno. Dnes (18.4.) súd rozhodol o odškodnom. A veruže František s verdiktom spokojný nebol. O smutnom prípade informuje portál spravy.rtvs.sk, ktorý priniesol aj slová dôchodcovho sklamania.

Za zničené zdravie dostane František od nemocnice iba smiešne odškodné. Jeho výška ho poriadne sklamala
Dôchodcovi a bývalému futbalistovi nitrianska nemocnica poškodila zdravie, za čo mu má podľa súdu zaplatiť smiešne odškodné 6-tisíc eur. Rozsudok zatiaľ ešte nie je právoplatný, pretože František sa voči nemu odvolal. Zdroj: screenshot video

Za zničené zdravie iba smiešna suma od nemocnice

Bývalý futbalista, ktorý v 1. československej lige odohral 82 zápasov, si spôsobil zranenie kolena pri futbale. Vo štvrtok 21. marca 2019 podstúpil operáciu, pri ktorej mu mali na pravom kolene vymeniť kĺb. František sa už tešil, že sa mu nový kĺb zväčší kvalitu a on bude opäť s radosťou behať na trávnikoch a zdolávať štíty hôr, lenže stal sa pravý opak. Vo Fakultnej nemocnici v Nitre mu však operovali zdravú nohu! A aby toho zlého nebolo dosť, po operácii dostal zápal, pričom doteraz nie je v poriadku. Aj Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou skonštatoval pochybenie lekára, a tak František žiadal od nitrianskej nemocnice odškodné za nemocenskú ujmu a bolestné vo výške 65-tisíc eur. A ako náhradu za sťaženie spoločenského uplatnenia si navyše pýtal 10-tisíc eur.

Ďalší veľmi smutný príbeh zúfalej ženy a jej 81-ročného chorého otca. TOTO je naozaj možné?

A ako dopadol František Rapan s odškodným, bolestným a náhradou za sťaženie spoločenského uplatnenia? Tak tomu možno ani neuveríte. Okresný súd v Nitre dnes (18.4.) rozhodol, že Fakultná nemocnica v Nitre zaplatí dôchodcovi za nesprávne zoperované koleno odškodné vo výške šesťtisíc eur! Rozsudok ešte nie je právoplatný, pretože poškodený František sa chce proti nemu odvolať. Keďže požadoval odškodné 65-tisíc, suma 6-tisíc eur sa mu zdá doslova smiešna. „Nikto neberie do úvahy, že ma vlastne odpísali na zvyšok života? Som sklamaný. Nečakal som maximum, ktoré sme žiadali, ale toto?“ skonštatoval smutne poriadne sklamaný František Rapan po vynesení rozsudku.

Pochybenie lekára priznali, či sa odvolajú nevedia

„Nie je to úspech ani neúspech. Je to zákonné rozhodnutie sudcu, ktorý použil svoju úvahu. O ďalšom postupe sa, samozrejme, poradíme s klientom aj s poisťovňou,“ reagoval na rozsudok okresného súdu právny zástupca nitrianskej nemocnice Tomáš Stoklasa. Podľa Františkovho právneho zástupcu Samuela Baránika nemocnica iba účelovo argumentovala tým, že aj jeho ľavé koleno bolo v zlom zdravotnom stave. „Je to úplne účelová obrana. Operatér nevedel, v akom stave je ľavé koleno, pretože k nemu nemali žiadne informácie ani žiadne predoperačné vyšetrenia. Súdy za ujmu na cti priznávajú podstatne vyššie sumy, pričom ujma na cti nie je nezvratný stav. U Rapana sú to štyri roky jeho života a nezvratný zásah do jeho organizmu,“ povedal Baránik.

Za smrť pacientky musí galantská nemocnica platiť! Mame dievčaťa vyplatí 75-tisíc eur

Nitrianska nemocnica síce priznala pochybenie lekára, zároveň ale tvrdila, že pacient nemal zdravé ani koleno, ktoré mu omylom operovali. Namietala aj výšku škody, pri čom sa opiera o stanovisko Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Nemocnica takisto vyvodila dôsledky aj voči ďalším pracovníkom, ktorých sa prípad týkal. František doteraz nemá pravé koleno v poriadku, pretože už nenabral odvahu ísť na ďalšiu operáciu.

Dodo Púchovský, spravy.rtvs.sk

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x