15.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

„Z nás pokusných králikov robiť nebudete!“ odkazuje ostro primátor Čadce Kolíkovej

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková spôsobila svojím návrhom novej súdnej mapy na Slovensku doslova revolúciu. Nie však svojím geniálnym schválením, ale práve naopak. Ľudia a zamestnanci súdov sa proti nej mohutne búria.

Mohutné protesty proti ministerke Kolíkovej a jej návrhu boli na viacerých mestách Slovenska. Búrili sa zamestnanci súdov, samotní sudcovia, ale aj ľudia, ktorým to poriadne skomplikuje život. Patrili medzi nich i starostovia obcí a primátori miest, ktorí stoja za svojimi rozhorčenými občanmi. Jeden z nich, primátor Čadce Milan nahral počas protestu video, ktorým adresoval ministerke poriadne ostré slová.

Myslia si, že Kysučania ohnú chrbát, no oni odkazujú zásadné – NIE!

„Aj v meste Čadca sme usporiadali protest proti rušeniu Okresného súdu. Všetci primátori a starostovia držíme spolu. Dnes sme nemali iba protest, ale vytvorili sme aj petičný výbor a ideme skúsiť petičnú akciu,“ hovorí vo videu primátor Čadce. „Úradníci v Bratislave asi nevedia kde sú Kysuce a jednoducho z nás robia pokusných králikov. Myslia si, že ohneme chrbát a zneužívajú našu dobrosrdečnosť. My ale hovoríme zásadné NIE! Nedovolíme, aby v prirodzenom regióne Kysúc zanikla ďalšia inštitúcia, ktorou je Okresný súd v Čadci,“ pridáva rázne Milan Gura, podľa ktorý nechápe, že prirodzený región pre Oravu mať Okresný súd bude.

„Liptov, ako prirodzený región tiež bude mať Okresnú súd, ale Čadca a región Kysúc nie! Takže nie! Spúšťame preto petičnú akciu a pokiaľ neuspejeme, budeme blokovať cesty a náš chrbát už jednoducho neohneme,“ varuje primátor Čadce kompetentných v hlavnom meste. „Lebo nekončí to len Okresným súdom. Potom sa bude rušiť aj Okresná prokuratúra a Okresné riaditeľstvo policajného zboru?“ pýta sa Gura. „Aj knižnica je okresná, tak potom nám zrušia aj tú?“ kladie s trochou nadsázky primátor ďalšiu otázku. „Chcem poprosiť a požiadať všetkých občanov Kysúc, cez svojich starostov a primátorov k vám bude doručená petícia. Podpíšte ju, a tak zabojujme za túto inštitúciu. Veľmi pekne všetkým ďakujem, že aj tento protest bol v pokojnom duchu, ale v razantnej forme,“ skonštatoval na záver videa čadčiansky primátor Milan Gura.

„Z nás pokusných králikov robiť nebudete!“ odkazuje ostro primátor Čadce Kolíkovej
Primátor Čadce Milan Gura odkazuje ministerke kolíkovej, že z Kysučanov nikto pokusných králikov robiť nebude. Zdroj: FB / Milan Gura

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články