19.1 C
Nitra
utorok, 28 mája, 2024

Výletný vlak Erdődy odštartoval prázdniny v Trnavskom kraji

Prvý zo série výletných vlakov Erdődy, ktoré na letné prázdniny vypravila Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trnavský kraj, otvoril letnú turistickú sezónu v Trnavskom kraji v sobotu 1. júla. TASR o tom informoval Martin Palkovič z KOCR Trnavský kraj.

Výletné vlaky bude krajská organizácia vypravovať pre turistov každú sobotu až do 2. septembra. „Výletné vlaky zahŕňajú cestovanie, hravé vzdelávanie, umenie v podobe divadla a po novom i v podobe filmu. Už tretiu sezónu spoločne pozývame na zmysluplné trávenie voľného času a spoznávanie najznámejších i menej známych miest. V tomto unikátnom type atrakcie vidím veľký potenciál na podporu cestovného ruchu a celého regiónu,“ uviedol predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič.

Súčasťou programu bola návšteva Hlohovského zámku, Empírového divadla, Vlastivedného múzea i Hvezdárne a planetária M. R. Štefánika v Hlohovci. „V uplynulých dvoch sezónach odviezli vlaky viac ako 2400 turistov. Po Holíči a Galante predstavujeme prostredníctvom šľachtických rodov ďalšiu turisticky atraktívnu destináciu v Trnavskom kraji. Z pohľadu cestovného ruchu toho Hlohovec veľa ponúka,“ doplnila riaditeľka KOCR Trnavský kraj Agáta Mikulová.

rasa výletného vlaku Erdődy s motorovým rušňom Hektor vedie z Trenčína cez Nové Mesto nad Váhom, Piešťany a Leopoldov do Hlohovca. Vypravený bude 15. a 22. júla a 5. a 26. augusta. V ďalších termínoch 8. a 29. júla, 12. augusta, 2. septembra odvezie výletný vlak Štefánik turistov z Bratislavy cez Pezinok, Trnavu a Smolenice do Brezovej pod Bradlom. Na oboch vlakoch je pre návštevníkov pripravený celodenný program.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x