19.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Nitra: Univerzitu tretieho veku absolvovalo 65 seniorov od 54 do 80 rokov

Celkovo 65 frekventantov Univerzity tretieho veku ukončilo v akademickom roku 2022/2023 záujmové vzdelávanie na Univerzite Konštantína Filozofa (UKF) v Nitre. Absolventi si počas slávnostnej promócie v Aule UKF prevzali osvedčenie o absolvovaní záujmového vzdelávania. Najmladší mal 54 rokov a najstarší 80 rokov, informovala Jana Černáková z UKF.

Seniori v rámci Univerzity tretieho veku študovali v ôsmich vzdelávacích programoch. Ukončili vzdelávanie v jednoročných vzdelávacích programoch Dejiny 20. storočia – ľudia, osudy, príbehy, v dvojročných vzdelávacích programoch Anglický jazyk pre začiatočníkov a Anglický jazyk pre mierne pokročilých a v trojročných vzdelávacích programoch Digitálna fotografia a kamera, Dejiny výtvarného umenia a výtvarná tvorba 2, Ľudové remeslá, Psychológia pre tretí vek a Celostný prístup k človeku.

Vzdelávanie seniorov má na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre už 30-ročnú tradíciu. Univerzita tretieho veku pri UKF je členom Asociácie univerzít tretieho veku na Slovensku a cez delegátov aj asociácie Európy a sveta.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x