11.5 C
Nitra
pondelok, 4 marca, 2024

Výcvikové stredisko STA pokračuje vo výcviku pilotov vrtuľníkov

Spoločnosť Slovak Training Academy (STA) bude aj naďalej pôsobiť na košickom medzinárodnom letisku a pokračuje vo výcviku pilotov vrtuľníkov podľa vopred schváleného harmonogramu. Letecká akadémia tak reaguje na medializované informácie o možných problémoch spoločnosti pre zlú bezpečnostnú situáciu v Afganistane. TASR o tom informoval hovorca STA Dušan Tokarčík.
      Spoločnosť pôsobí na košickom medzinárodnom letisku štvrtý rok, za ten čas vycvičili stovky pilotov vrtuľníkov pre potreby domácich i zahraničných klientov. Podľa dostupných informácií sú medzi budúcimi pilotmi aj študenti z Afganistanu. „Spoločnosť STA veľmi citlivo vníma bezpečnostnú situáciu v Afganistane a v rámci krízového režimu v krajine intenzívne spolupracuje so všetkými dotknutými štátnymi orgánmi, ministerstvami SR ako aj s medzinárodnými organizáciami. Vzhľadom na zmluvné záväzky spoločnosti STA a obchodné tajomstvo však nebudeme z pochopiteľných dôvodov poskytovať žiadne bližšie informácie o našich študentoch,“ reagoval Tokarčík.
      STA spolupracuje aj s Leteckou fakultou. Pripomína, že ide o jediné výcvikové stredisko v európskom priestore, ktoré ponúka kurzy pre pilotov vrtuľníkov typu UH-60 Black Hawk. Celkovo má akadémia k dispozícii viac ako 20 vrtuľníkov od menších typov Schweizer a MD-500 až po uvedené „čierne jastraby“. V minulom roku dosiahla STA tržby takmer 50 miliónov eur.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články