10.1 C
Nitra
streda, 17 apríla, 2024

Vláda zrušila manuál na testovanie zamestnancov priamo v prevádzkach

Manuál na testovanie zamestnancov na ochorenie COVID-19 priamo vo firmách, prijatý vládou v druhej polovici januára, už nie je pre podniky záväzný. Na žiadosť Ministerstva hospodárstva (MH) SR ho v stredu kabinet premiéra Eduarda Hegera (OĽANO) zrušil. Dôvodom je ukončenie núdzového stavu a tiež zmeny v COVID automate.

https://www.nitranoviny.sk/vlada-novy-covid-automat-zohladni-zaockovanost-v-okresoch/


      Rezort hospodárstva nevylúčil v budúcnosti schválenie nového manuálu. „V prípade potreby bude v budúcnosti vypracovaný nový manuál upravujúci testovanie zamestnancov, ktorý bude plne kompatibilný s platným COVID automatom a bude spracovaný tak, aby bol schopný rýchlejšie reagovať na potrebu jeho aktualizácie,“ uviedlo MH v predkladacej správe k schválenému materiálu.
      Manuál upravoval podmienky testovania zamestnancov a ich rodinných príslušníkov priamo vo firmách. Odporúčané bolo testovanie najmä v prevádzkach, v ktorých sa na pracovisku nachádza viac ako 250 zamestnancov. Pokiaľ mali o testovanie záujem firmy s menším počtom pracovníkov, museli sa spojiť s ďalšími spoločnosťami, aby požadovaný počet dosiahli.

Zdroj: TASR

Foto: Archív

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články