17.6 C
Nitra
pondelok, 4 marca, 2024

Levice: Žiaci budú cestovať mestskou hromadnou dopravou zadarmo

Projekt bezplatného cestovania žiakov v Leviciach bude pokračovať aj v tomto školskom roku. Cestovať zadarmo mestskou autobusovou dopravou budú môcť žiaci prvého až deviateho ročníka základných škôl a prvých štyroch ročníkov osemročného gymnázia v Leviciach.
      „V spolupráci s mestom Levice majú žiaci počas dní školského vyučovania, ale aj víkendov či prázdnin, možnosť cestovať zadarmo. Cieľom projektu je jednak odbremeniť rodičov a motivovať obyvateľov a žiakov k uprednostňovaniu verejnej dopravy pred individuálnou osobnou dopravou, a zároveň prispieť k zlepšeniu kvality ovzdušia,“ povedal Silvester Zemes, generálny riaditeľ spoločnosti Arriva Nové Zámky.
      Bezplatné cestovanie umožňuje žiakom čipová karta. Vyplnenú žiadosť, ktorú rodičia nájdu na webovej stránke Arriva Nové Zámky alebo v zákazníckom centre, predložia spolu s potvrdením o trvalom pobyte v Leviciach v zákazníckom centre, kde im pracovník vydá čipovú kartu. Ak je žiak už držiteľom karty, pracovník zmení jej nastavenie na bezplatné cestovanie. Študent sa ňou pri nastúpení preukáže a následne mu bude vydaný lístok s nulovou hodnotou.
      Projekt bezplatnej dopravy žiakov a študentov zabezpečuje Arriva v spolupráci s mestami už niekoľko rokov aj v Nových Zámkoch a Štúrove.

Zdroj: TASR

Foto: Archív

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články