8.1 C
Nitra
utorok, 20 februára, 2024

Vláda sa zaoberá len sama sebou, kde je pomoc ľuďom? A čo dôchodcovia?!

Vládna koalícia nadobro stratila súdnosť a naozaj sa rozhodla venovať celé leto svojim vnútorným sporom namiesto okamžitej pomoci ľuďom.

„Odchody, prestupy, kupčenie s poslaneckými hlasmi, plány o menšinovej vláde s fašistami. To sú jediné veci, ktorým dnes venuje pozornosť vládna koalícia. Tak, ako sa pred rokom a pol namiesto pandémie zaoberala len sama sebou, tak dnes namiesto zdražovania rieši udržanie sa pri moci za každú cenu. Vtedy boli strašnou cenou za takýto prístup tisícky zbytočne zmarených životov, dnes je to čoraz zúfalejšia situácia mnohých ľudí na Slovensku a čoraz väčšia chudoba,“ povedal líder HLASu Peter Pellegrini.

Vláda sa zaoberá len sama sebou, kde je pomoc ľuďom? A čo dôchodcovia?!
Inflácia láme historické rekordy a vláda v tomto roku neurobila pre dôchodcov nič. Tvrdí strana Hlas

HLAS opakovane vyzýva koaličné strany, aby okamžite začali rokovať s opozíciou o termíne predčasných volieb. „Predčasné voľby sú jedinou možnosťou, ako ukončiť tieto špinavé zákulisné hry o moc. Ľudia na Slovensku majú plné právo, aby sa vláda Slovenskej republiky venovala im, a nie sama sebe,“ uzavrel Peter Pellegrini.

Strana HLAS – sociálna demokracia absolútne podporuje požiadavky Jednoty dôchodcov Slovenska na pomoc seniorom v tejto ťažkej dobe zdražovania. Vyhlásil to podpredseda strany a člen sociálneho výboru parlamentu Erik Tomáš.

“Sme pripravení na rokovania s Jednotou dôchodcov Slovenska i podporu pri zbere podpisov pod petíciu za ich požiadavky. Inflácia láme historické rekordy a vláda v tomto roku neurobila pre dôchodcov nič. Skoršie vyplatenie tzv. 13 dôchodku nie je žiadnym riešením, lebo na neho mali nárok aj tak a nedostali nič navyše.” Tomáš pripomenul, že väčšinu z požiadaviek prezentovaných v petícii pod názvom “Aj seniori chcú dôstojne žiť” už poslanci za stranu HLAS – socialna demokracia v uplynulých mesiacoch predložili vo forme zákonov v parlamente.

“Navrhovali sme plnohodnotný 13. dôchodok, vyplatenie tzv. 14 dôchodku i mimoriadnu valorizáciu penzií, vrátane rozmrazenia tých minimálnych, ale vládna koalícia všetko zmietla zo stola. Nastal čas, aby zmenila prístup. Strana HLAS – sociálna demokracia je pripravená podporiť konkrétne zákony v prospech seniorov”, uzatvára Tomáš.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články