1.1 C
Nitra
nedeľa, 5 februára, 2023

Danko tvrdo vyzýva Šefčoviča: Odstúp z funkcie, škodíš Slovensku aj EÚ! (VIDEO)

Situácia s cenami energií nielen v celej EÚ, ale najmä na Slovensku je viac ako zlá. Doslova raketovo vyleteli nahor najmä ceny plynu, ktorého však bude asi v zimnej sezóne nedostatok. Mnohí Slováci poznajú vinníka či vinníkov, lenže nahlas to povie len málokto. Prečo? Lebo demokracia!?

Nahlas to, čo sa deje okolo dodávok plynu nielen do Európy, ale aj na Slovensko, však pomenoval vo videu predseda národniarov Andrej Danko. A ten si smerom k Marošovi Šefčovičovi, ktorý od 1. decembra 2019 zastáva post podpredsedu Európskej komisie zodpovedného za medziinštitucionálne vzťahy a strategický výhľad, servítku pred ústa vôbec nedával. Dokonca ho vyzval aby bezodkladne odstúpil zo svojej funkcie. Podal si však aj nášho ministra hospodárstva Richarda Sulíka.

Nemci na nás dnes hrajú iba divadlo

Danko tvrdo vyzýva Šefčoviča: Odstúp z funkcie, škodíš Slovensku aj EÚ! (VIDEO)
Zdroj: FB / Andrej Danko

„Brusel nás sprosto oklamal pri plyne. Chcú nás odstaviť od ruského plynu a doslova zničiť naše fabriky,“ konštatuje hneď v úvode videa Danko. „Žiaľbohu Slovák Šefčovič, európsky komisár, im pri tom asistoval. Poverili Slováka na to, aby sa potichu budovali stanice na dodávanie skvapalneného plynu,“ hovorí šéf národniarov a smutne dodáva, že sme tomu nevenovali pozornosť. Situácia podľa Danka vyvrcholila až pri konflikte Ukrajiny s Ruskom.

„Čakali na takú situáciu aby mohli povedať, že tí zlí Rusi nám nechcú dávať plyn. Pravda je taká, a pýtam sa nahlas, prečo teda Nemci budovali Nord Stream 1 a 2?“ obracia expredseda parlamentu pozornosť na Nemecko, ktoré, podľa neho, má problémy s energiami, pretože Angela Merkelová dal zavrieť viac ako 17 jadrových elektrární, čo bolo takmer 34% podielu energií, ktoré nemecký priemysel potrebuje.

Danko tvrdo vyzýva Šefčoviča: Odstúp z funkcie, škodíš Slovensku aj EÚ! (VIDEO)
Zdroj: FB / Andrej Danko

Nemci hrajú dnes podľa Danka divadlo, pretože veľmi dobre vedia, že keď nás odstrihnú z východnej vetvy od ruského plynu, budeme musieť z Nemecka kupovať drahý nemecký plyn. „Preto Sulík uteká z tejto vlády preč lebo vie, že naše fabriky budú zlikvidované,“ hodnotí šéf národniarov krok nášho ministra hospodárstva. Na príklade firmy Rona, ktorá nakupovala plyn mesačne za 500-tisíc eur a teraz je sú to dva milióny eur (!) chce ukázať, ako je ohrozená existencia tohto výrobcu. Andrej Danko je presvedčený, že Západ chce Slovensko ovládnuť. „Nech si hovorí každý čo chce, konflikt na Ukrajine im hlúpo vyhovuje,“ prízvukuje šéf SNS a vyzýva Petra Pellegriniho, aby sa pridal k opozícii a nehral na dve strany.

Mnohí politici budú musieť v politike skončiť

Danko tvrdo vyzýva Šefčoviča: Odstúp z funkcie, škodíš Slovensku aj EÚ! (VIDEO)
Zdroj: FB / Andrej Danko

Podľa Danka prichádza ťažká doba, ťažká zima a Sulík sa chce zbaviť zodpovednosti. „Zostal som v nemom úžase z toho, že vlastne nikto nevie povedať, na čom sa ministri hospodárstva EÚ dohodli. Oznámili nám len, že bude môcť byť prijaté opatrenie, kedy nám nadiktujú tak, ako v Nemecku, kedy budeme môcť používať teplú vodu, kedy sa môžeme kúpať, či používať, svetlo. Európa je likvidovaná! Ak už niekoho neprebudí to, že došlo k poklesu eura o 10% za pol roka, tak ho možno prebudí zima. A po nej, som presvedčený, mnohí politici budú musieť v politike skončiť, pretože hlúpo klamali ľudí. Tak, ako Slovák Šefčovič v Európskej komisii, ktorý asistoval tomuto svinstvu!“ zakončil svoje video šéf národniarov Andrej Danko.

Zdroj: FB / Andrej Danko

A aby Andrej Danko a jeho strana vážnosť svojim slovám, vyzvali Maroša Šefčoviča, aby po rokovaní ministrov energetiky a hospodárstva bezodkladne odstúpil zo svojej funkcie, pretože zradil Slovensko. Za chrbtom jeho občanov dlhodobo pripravoval výstavbu a dodávky skvapalneného plynu zo Spojených štátov amerických, čím zradil nielen záujmy Slovenska, ale aj Európskej únie. So slovami Andreja Danka výnimočne súhlasí aj množstvo diskutujúcich Slovákov, ktorí si, rovnako ako on, nebrali servítku pred ústa a naostro vyjadrili svoje pocity. Heslá „Dobre už bolo!“ či „Ešte len bude ako nebolo, dobré to ale isto nebude!“ zrejme naberú na aktuálnosti už v najbližšej zime a najmä po nej. Keď ľudia zbadajú účty za energie, ktoré im prídu domov.

Danko tvrdo vyzýva Šefčoviča: Odstúp z funkcie, škodíš Slovensku aj EÚ! (VIDEO)
Zdroj: FB / Andrej Danko

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články