4.2 C
Nitra
piatok, 19 apríla, 2024

VIDEO, ktoré zaujme a šokuje zároveň. Kto je v skutočnosti Ursula von der Leyenová?

Slovensko je členom Európskej únie od roku 2004 a odvtedy padalo veľa názorov na to, do akej miery je nám táto organizácia prospešná či potrebná. Hoci sa pred rokmi Slováci na vstup do EÚ tešili, dnes sa názory na členstvo v únii menia. A mnohí by boli za to, keby Slovensko úniu po vzore Veľkej Británie dokonca opustilo.

Takmer všetci Slováci si myslia, vedia, že drvivá väčšina ich politikov nie je takpovediac „čistá“, a že aj v ich prípade hrable hrabú najmä k sebe a nie naopak. Mnohí žijú v predstave, že na západ od našich hraníc je to podstatne lepšie. Mnohé kauzy a kauzičky, ktoré sa z času na čas vyplavia však ukazujú, že to tak ani zďaleka nie je. Dokonca sa ukazuje, že v prípade Európskej komisie smrdí ryba od hlavy, teda od samotnej predsedníčka Ursuly von der Leyenovej. Prečo, to dokumentuje zostrih videa, ktoré ponúka na sociálnej sieti Věra Kreuzigerová.

Edkove úsmevné dobrodružstvá! Marek Kurta opäť zacielil na „perly“ Eduarda Hegera (VIDEO)

VIDEO, ktoré zaujme a šokuje zároveň. Kto je v skutočnosti Ursula von der Leyenová?
Podľa informácií v rakúskej televízii predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová vôbec nie je takou „sväticou“ ako sa prezentuje. Zdroj: SITA archiv

Drvivá väčšina slovenských europoslancov sa snaží svojmu ľudu nahovoriť, že europarlament, teda Európska komisia, je priam etalón poctivosti usilujúci sa o blaho občanov celej EÚ. Že to tak ani zďaleka nie je ukazuje dokument, ktorý svojim divákom ponúkla jedna z rakúskych televízií. O Ursule von der Leyenovej, matke siedmych detí sa v ňom dozvieme veci, o ktorých sme ani len netušili. Alebo žeby mnohí aj čo-to vedeli? Nuž, nech je to už tak alebo onak, zostrih videa drvivej väčšine Slovákov ponúkne o šéfke Európskej komisie informácie, ktoré im otvoria oči nad tým, ktože nás to vlastne vedie a rozhoduje o našich životoch. A že príslovie „ryba smrdí od hlavy“ platí v tomto smere pravdivo má možnosť posúdiť každý sám, a že je naozaj zaujímavé, o tom sa môžete presvedčiť každý, kto si video pozrie do samého konca. Názor na obsah videa si vytvorte sami.

Kto je Ursula von der Leyenová?

Ursula Gertrud von der Leyenová, rod. Albrechtová je nemecká politička, predsedníčka Európskej komisie a členka stredopravicovej Kresťanskodemokratickej únie Nemecka. V rokoch 2003-2005 pôsobila ako ministerka sociálnych vecí, žien, rodiny a zdravia spolkovej krajiny Dolné Sasko a v rokoch 2005-2009 ako spolková ministerka pre rodinu, seniorov, ženy a mládež. Po rezignácii spolkového ministra práce a sociálnych vecí Franza Josefa Junga v novembri 2009 bola vymenovaná za jeho nástupníčku. Medzi rokmi 2013-2019 slúžila ako spolková ministerka obrany Nemecka vo vládach na čele s kancelárkou Angelou Merkelovou a 2. júla 2019 bola Európskou radou navrhnutá na post predsedu Európskej komisie. O dva týždne neskôr, 16. júla, ju 383 europoslancov, teda väčšina zo 747 prítomných europoslancov podporila. Do úradu nastúpila 1. novembra 2019.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x