16.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Veriaci pozor! Slovenské železnice vypravia počas Levočskej púte celkovo 28 osobných vlakov

Známa Levočská púť už klope na dvere a to znamená, že sa na ňu vyberú veriaci a pútnici z celého Slovenska. A preto sú v pohotovosti aj železničiari a Železničná spoločnosť Slovensko (ŽSSK) vypravia počas Levočskej púte celkovo 28 vlakov.

Na Levočskú púť, teda počas soboty 1. a nedele 2. júla vypraví Železničná spoločnosť Slovensko na trati Spišská Nová Ves – Levoča celkovo 28 osobných vlakov. Dôvodom je návšteva Mariánskej hory pri príležitosti sviatku Navštívenia Panny Márie, teda Levočskej púte. Dnes o tom informoval hovorca ZSSK Tomáš Kováč.

„Vo vlakoch platia štandardné tarifné podmienky. Cestujúci si cestovné lístky na vlak budú môcť zakúpiť v ktorejkoľvek stanici v pokladniciach alebo u sprevádzajúceho personálu v zmysle Prepravného poriadku (PP) ZSSK,“ uviedol Kováč. Vlaky nebudú zastavovať v Harichovciach ani v Levočských Lúkach a budú vedené tak, aby bolo možné vytvoriť prípoje v Spišskej Novej Vsi z vlakov a na vlaky hlavného ťahu Košice – Žilina – Bratislava.

Pokladnica bude v stanici Levoča výnimočne otvorená v sobotu v čase od 11.00 do 19.00 h a v nedeľu od 7.00 do 15.00 h. Cestovné doklady sa budú kontrolovať v Spišskej Novej Vsi a Levoči už pri nástupe do vlaku, respektíve vo vlaku.

TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x