23.1 C
Nitra
utorok, 21 mája, 2024

Brezno má nové cyklotraily, ktoré preveria schopnosti skúsených i menej skúsených jazdcov

Jazdenie na bicykloch sa po behu a cvičením v posilňovni stalo moderným prostriedkom na zvyšovanie si svojej telesnej kondície a utužovaniu zdravia. Tomuto trendu sa už prispôsobujú aj samosprávy, ktoré stavajú nové cyklotrasy. A dokonca aj také, ktoré sú priamo v lese.

Nadšenci horskej cyklistiky v Brezne si už môžu zajazdiť po dvoch nových cyklotrailoch, ktoré sú vytvorené v blízkosti prírodnej rezervácie Breznianska skalka. S ich budovaním začali vlani a v tomto roku ich dokončili vrátane osadenia informačných tabúľ a smerovníkov. Samospráva si od nich sľubuje, že pritiahnu návštevníkov aj z iných regiónov. TASR o tom informovala Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Región Horehronie s tým, že svoje zručnosti si na nich preveria skúsenejší i menej skúsení jazdci.

Cykloturisti budú mať možnosť spoznávať mesto i región

Za budovaním breznianskych cyklotrailov stoja miestni bajkeri pod vedením Petra Dedečka v úzkej spolupráci a s finančnou pomocou mesta a OOCR. V tomto roku sprístupnili dva. Skalka trail patrí medzi tie náročnejšie s klesajúcim profilom. Typické sú preň prírodné aj umelé prekážky, početné switchbacky, ale aj dropy či väčšie skaly, ktoré preveria schopnosti každého jazdca. Je dlhý 2,6 kilometra s prevýšením 340 metrov.

RED OAK Golf Club: Táto hra si vyžaduje koncentráciu, trpezlivosť a schopnosť myslieť i konať strategicky

Lazná trail poteší i menej skúsených bajkerov. Patrí medzi stredne náročné s takmer plynulo klesajúcim profilom. Jeho dĺžka je takmer dva kilometre s prevýšením 320 metrov. Končí sa v doline Lazná, kde sa cyklista plynulo napojí na žltú cyklotrasu, pokračujúcu súbežne s turistickým chodníkom k vyhliadkovej veži Horné Lazy a vedie k mestskej obore danielov v časti Banisko.
Strategickým umiestnením trailov a ich výstupových a značených cykloturistických trás sa tak s Breznom podarilo prepojiť aj neďaleký Bike park v Mýte pod Ďumbierom. Veríme, že vďaka tomu viac cykloturistov navštívi i samotné mesto či práve naopak, turista, ktorý príde do Brezna, tak bude mať viac možností spoznávať ďalšie atraktivity regiónu,“ konštatovala výkonná riaditeľka OOCR Región Horehronie Petra Ridzoňová Hlásniková.

TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x