16.5 C
Nitra
štvrtok, 11 apríla, 2024

Verejnoprávnosť dostala na frak. Priamo a definitívne

V sobotu 25. februára 2023 bol ten deň, kedy verejnoprávnosť dostala na frak. Priamo a definitívne. Podpredseda jednej z parlamentných strán nebol vpustený do vysielania.

Výhovorky moderátorky Sobotných dialógov, že pôvodne bol za opozičnú stranu potvrdený niekto iný a že ten sa neospravedlnil a… Skutočne sme ako koncesionári (minimálne do júna) odkázaní na také detské povedačky ako z materskej školy, kto komu zobral na pieskovisku formičku či lopatku?

Nech bolo dôvodom neúčasti predsedu Zahraničného výboru NR SR Mariána Kéryho čokoľvek, jeho strana zaňho poslala náhradu. A dovolím si povedať, že adekvátnu, pretože Ľuboš Blaha, lebo o tohto politika išlo, bol v minulosti predsedom Európskeho výboru v parlamente. Nestačí? Nuž, tento politik má dokonca vyštudovanú politológiu. Aj to je málo novodobým cenzorom? Pri súčasných nedovzdelancoch, plagiátoroch a nekompetentných ministroch či vládnych politikoch z rozpadnutej koalície a z vlády bez dôvery si dokonca myslím, že išlo o oveľa silnejšiu ponuku od sociálnych demokratov.

Ľubomír Haviernik: Riaditeľ SPF fond používa ako svoju POLITICKÚ nástenku. ÚTOČÍ na starých kolegov, ktorých označuje za korupčníkov (video)

Dokonca aj politicky to mohla byť zaujímavá debata, kde by sa stretli aktuálny smerák Ľ. Blaha a bývalý smerák J. Naď. Ale nevydalo. RTVS sa prejavila ako úplne nesvojprávna a snáď len čas nám prinesie pravdu, kto skutočne stál za zákazom pre poslanca parlamentu. Alebo išlo o rozhodnutie kolektívneho orgánu, napodobňujúceho praktiky boľševických výborov päťdesiatych rokov? A za toto si platíme RTVS? A keď ju nebudeme platiť koncesiami, tak chceme, aby bola naďalej prilepená na peňazovodoch zo štátneho rozpočtu?

Verejnonesvojprávnosť môže mať rôzne podoby, od cenzúry cez manipulácie až po mediálne krágľovanie nepohodlných. V sobotu však RTVS dosiahla svoj vrchol. No nemyslím, že by to bolo na odmenu pre pána generálneho riaditeľa za dodržiavanie zákona o telerozhlase. Napríklad jeho ustanovenie, ktoré si kladie za cieľ poskytovať „nestranné, overené, neskreslené, aktuálne, zrozumiteľné a vo svojom celku vyvážené a pluralitné informácie o dianí v Slovenskej republike i v zahraničí na slobodné utváranie názorov.“ (cit. Zákon 532/2010 o Rozhlase a televízii Slovenska).

Autor: Jakub Petrov

Pôvodný text s názvom Verejnonesvojprávna RTVS bol publikovaný na noveslovo.eu . Zverejnili sme ho so súhlasom vydavateľa.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x