13.1 C
Nitra
nedeľa, 3 marca, 2024

Väzňov čaká tradičná štedrovečerná večera, pred ňou môžu držať pôst

Slávnostná štedrovečerná večera je naplánovaná v ústavoch na výkon väzby a ústavoch na výkon trestu odňatia slobody od 16.30 h do 18.00 h. Stravu prispôsobili náboženským a kultúrnym zvyklostiam, tradíciám a najmä zdravotnému stavu väznených osôb. Dodržiavanie pôstu počas Štedrého dňa je na individuálnom zvážení každého väzňa. Informovala o tom hovorkyňa Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) Monika Kacvinská.
      Pri vydávaní stravy sa podľa jej slov dodržia protiepidemické nariadenia. „K vianočným sviatkom neodmysliteľne patrí zemiakový šalát, kapor, kapustnica,“ vymenovala hovorkyňa.
      Raňajky na Štedrý deň budú vo väzniciach pozostávať zo zeleniny, syra, nátierky, pečiva či makovníka. Na obed sa bude podávať zemiaková, rascová, šošovicová alebo zeleninová polievka, ako hlavné jedlo zeleninové rizoto, bryndzovo-zemiakové pirohy alebo dukátové buchtičky. Štedrovečerná večera bude pozostávať z hubovej polievky, kapustnice na rôzne spôsoby a vo väčšine ústavov budú podávať vyprážané rybie filé so zemiakovým šalátom.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články