8.7 C
Nitra
utorok, 5 marca, 2024

Premiér: Prežívame obdobie, ktoré je poznačené náročnými a ťažkými okolnosťami

Prežívame obdobie, ktoré je pre každého poznačené náročnými a ťažkými okolnosťami. Táto doba prináša veľa bolesti fyzickej aj duševnej, veľa obmedzení a strát. Vo vianočnom príhovore to uviedol premiér Eduard Heger (OĽANO). Je si istý, že ochorenie COVID-19 porazíme a vrátime sa do normálneho života.
      „Vianoce sú čas, v ktorom sa všetko upokojí. A po ktorom vstupujeme do nového roka. Verím, že skúsenosťami posilnení a odhodlaní urobiť zo Slovenska miesto, kde budeme radi žiť,“ hovorí Heger.
      Ľudia by si podľa neho mali darovať lásku a úctu a mali by myslieť na tých, ktorí majú za sebou ťažší rok, strácajú nádej a nenachádzajú dôvod na radosť. „Povzbuďme ich, buďme, prosím, aspoň myšlienkami aj s tými, ktorí pre rôzne príčiny budú tráviť vianočné sviatky sami bez svojich blízkych,“ vyzýva premiér. Dodáva, že ľudia si majú počas sviatkov dopriať čas jednoty a porozumenia, čas ľudskosti a odpustenia.
      Poďakovať by tiež mali zdravotníkom, záchranárom, ktorí pracujú aj počas Vianoc. „Oni sú hrdinami dnešnej doby,“ podotkol predseda vlády.
      Heger pripomína, že v tomto roku zavítal na Slovensko pápež František. Hodnotí to ako jedinečnú udalosť, ktorá prišla v asi najťažší rok novodobej histórie Slovenska. Prišiel a upriamil podľa premiéra našu pozornosť na podstatné hodnoty života. „Pripomenul nám dôležitosť Slovenska pre Európu, poukázal na naše dejiny, ktoré nás pozývajú k tomu, aby sme boli posolstvom pokoja v srdci Európy,“ poznamenal.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články