24.1 C
Nitra
sobota, 25 mája, 2024

V Nedožeroch-Brezanoch na poli našli delostrelecký granát

Podozrivú muníciu objavil na poli v Nedožeroch-Brezanoch (okres Prievidza) 49-ročný muž. Nález ohlásil na polícii, pyrotechnik zistil, že ide o delostrelecký granát z obdobia druhej svetovej vojny.

V Nedožeroch-Brezanoch na poli našli delostrelecký granát

Informovala o tom v utorok na sociálnej sieti trenčianska krajská polícia. „Delostrelecký granát kalibru 15 centimetrov Infanteriegranate 38 bol nemeckej výroby. Mal 38 kilogramov s obsahom trhaviny 8,5 kilogramu liateho TNT a bol určený na ničenie pechoty,“ priblížili policajti. Išlo podľa nich o vystrelený granát s odlomeným zapaľovačom, ale nachádzala sa v ňom počinová nálož náchylná na vonkajší podnet. „Granát pyrotechnik odborne zabezpečil proti vonkajším nežiaducim vplyvom a nárazom. Miesto a okolie nálezu ešte dôkladne prehľadal detektorom kovov, ale žiadnu inú muníciu už nenašiel,“ doplnila polícia. Po vykonaných úkonoch a bezpečnostných opatreniach bol granát prevozu schopný, na stálej trhacej jame ho zničia výbuchom.

V Nedožeroch-Brezanoch na poli našli delostrelecký granát

„Upozorňujeme verejnosť, aby v prípade nálezu starej munície s ňou v žiadnom prípade nemanipulovala. Aj takmer 80 rokov stará munícia môže byť stále nebezpečná a výbuchu schopná. V prípade nálezu munície vždy kontaktujte políciu na 158,“ vyzvali policajti.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x