24.1 C
Nitra
sobota, 25 mája, 2024

Neuveriteľné: Traja na mol opití dospelí nechali napospas tri plačúce maloleté detičky! Jedno z nich dokonca zranené

Slogan, že alkohol je metla ľudstva pozná vari každý Slovák. Mnohými totiž tak zametá, že technické služby sú len slabým odvarom. Smutné však je, že na opitých dospelých neraz doplácajú najmä tí najnevinnejší – malé deti.

Vidieť opitého človeka je nie raz nielen na zasmiatie sa, ale aj na zaplakanie. Doslova na zaplakanie je však aj príbeh troch opitých dospelých a troch plačúcich maloletých detičiek, o ktorom informuje v statuse na sociálnej sieti trnavská krajská polícia. Stať sa pri popíjaní môže naozaj všeličo, ale toto je už naozaj „silná káva“.

V byte bolo aj zakrvavené 8-mesačné dievčatko

Smutný, ale zároveň bizarný príbeh sa udial v Skalici, kde sa pomohlo trom maloletým deťom najmä vďaka pozorným susedom. Detičky krátko pred 04.00 h ráno zúfalo kričali a plakali doslova na celý bytový dom. Susedia, ktorí sa v noci zobudili na rušenie nočného kľudu, preto zalarmovali políciu. Plač a krik, ktorý sa ozýval celou bytovkou, bol totiž nielen neúnosný, ale najmä mali pocit, že deti sú priamo ohrozené na živote a zdraví. „Policajná hliadka sa snažila s obyvateľmi bytu najskôr skontaktovať cez bytový zvonček. Na ten však nikto nereagoval, a preto policajti cez suseda vošli do vchodu. Spoza bytových dverí počuli plač a krik malých detí,“ opisuje začiatok celej akcie polícia.

Obyvatelia Močenka sa búria, pretože spaľovňu odpadu vo svojom okolí nechcú

Policajnému vyjednávačovi, ktorý bol práve v službe, sa našťastie podarilo úspešné nadviazať komunikáciu s iba 3-ročným chlapčekom, ktorý stál za dverami. Trpezlivým prístupom sa nakoniec policajtom podarilo malého hrdinu presvedčiť, aby dvere otvoril a policajti tak nemuseli riskovať a dvere násilne otvoriť. V byte sa okrem malého chlapca nachádzalo 8-mesačné dievčatko, ktoré bolo na tvári zakrvavené a aj s viditeľným opuchom nad okom. Ďalší, jeden a pol ročný chlapček bol aj so starším chlapcom bez zranenia. Spolu s deťmi boli v byte ešte tri dospelé osoby, ktoré na výzvy vôbec nereagovali a javili známky požitia alkoholu. V jednej z izieb bol otvorený navyše balkón, v priestore bola citeľná zima a neporiadok.

Veriaci v Turzovke a jej okolí riešia „vážny problém“ – vzťah kňaza a mladej učiteľky

Dve deti si z miesta činu odviezla stará mama

Vzhľadom na stav detí, pomery v byte a zranenie dievčatka, policajti vyrozumeli záchranku a aj pracovníkov sociálnej kurately. Komunikácia s dospelými bola veľmi sťažená, pretože dve osoby, muž aj žena, mali pozitívne dychové skúšky na alkohol. U jednej ženy bola hodnota viac ako 1,5 promile, u muža bol výsledok takmer 3 promile. Ďalšia žena, ktorá s nimi v byte bola, test na alkohol odmietla. Dve deti si z miesta odviezla stará mama a dievčatko nakoniec skončilo v starostlivosti skalických lekárov.

Skalickí policajti okrem nočného zásahu a pomoci deťom, riešia teraz v spolupráci aj s pracovníčkami sociálnej kurately zanedbanú starostlivosť o deti a zranenie maloletej osoby. „Okolnosti celého prípadu naďalej preverujeme a kvalifikácia celého skutku sa bude odvíjať aj od stanoviska lekárov a výsluchu všetkých zainteresovaných osôb,“ uviedla na záver statusu polícia. Skalickí policajti, vyjednávač ale aj kuratela a záchranári odviedli na mieste naozaj výbornú prácu.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x