34.2 C
Nitra
pondelok, 15 augusta, 2022

V. Lengvarský: Nič nebráni tomu, aby sa spustilo povinné očkovanie pre určitú skupinu ľudí

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) nevidí problém v tom, aby bola osoba postihnutá prípadnými následkami po očkovaní odškodnená. Povedal to v pondelok na tlačovej konferencii.
      Informoval, že rezort zdravotníctva vložil do zákona o liekoch a zdravotníckych pomôckach klauzulu, ktorá hovorí práve o tom, že sa po očkovaní odškodniť postihnutá osoba môže.
      Doplnil, že nič nebráni ani tomu, aby sa spustilo povinné očkovanie pre určitú skupinu ľudí. Dohodnúť sa však treba na technikáliách prípadného vykonania nariadenia, ktoré by to umožňovalo.
      Koaličná strana Za ľudí pre TASR v pondelok uviedla, že je otvorená diskusii o povinnom očkovaní. Bližšie sa k téme vyjadrí dnes (7. 12.). Strana SaS jednotnú pozíciu na tému povinného očkovania nemá.

Zdroj: TASR

V. Lengvarský: Nič nebráni tomu, aby sa spustilo povinné očkovanie pre určitú skupinu ľudí

Povinné očkovanie v októbri ešte nereálne

Zavedenie povinného očkovania proti ochoreniu COVID-19 akejkoľvek vybranej profesnej či inej skupiny obyvateľov je aktuálne nereálne. Povedal to minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský v relácii Na telo plus s Michalom Kovačičom, publikovali správu ešte v októbri webnoviny.sk.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články