20.9 C
Nitra
pondelok, 5 júna, 2023

Pred ŠTS sa má postaviť údajný bývalý bos nitrianskeho podsvetia Ľuboš F.

Pred senát Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) sa má v stredu (8. 12.) v Banskej Bystrici postaviť údajný bývalý bos nitrianskeho podsvetia Ľuboš F. Ako vyplýva z rozpisu pojednávaní, pojednávať sa má aj vo štvrtok.
      Hlavné pojednávanie s Ľubošom F. sa na ŠTS začalo v septembri tohto roku bez účasti obžalovaného, ktorý nedal súhlas na konanie v jeho neprítomnosti. Súd preto pojednávanie odročil.

Ľuboš F. je obžalovaný zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a iných, jeho spoluobvinený Milan K. čelí obvineniu z prijímania úplatku. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal obžalobu ešte 5. mája 2015.

Pred ŠTS sa má postaviť údajný bývalý bos nitrianskeho podsvetia Ľuboš F.
Foto: Archív NN

Podľa obžaloby mal byť Ľuboš F. súčasťou zločineckej skupiny pôsobiacej v okolí Piešťan – tzv. piťovcov 2, ktorá sa zaoberala nelegálnym vymáhaním dlhov, vydieraním a poistnými podvodmi. Milan K. je obžalovaný z prijímania úplatku. Mal zabezpečiť, že členov zločineckej skupiny nebudú vyšetrovať. ŠTS v tejto veci vo februári 2018 Ľuboša F. oslobodil spod obžaloby. Rozhodnutie prvostupňového súdu nebolo právoplatné.
      Ľuboš F. figuruje s ďalšími troma mužmi aj v kauze vraždy zakladateľa bratislavskej skupiny sýkorovcov Miroslava Sýkoru z roku 1997. Je tiež obžalovaný z trestného činu lúpeže so zbraňou a obmedzovania osobnej slobody. Jeho meno sa v minulosti skloňovalo aj s rekordnou krádežou vo VÚB v Nitre a v kauze podvodu s diaľničnými nálepkami.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články