23.1 C
Nitra
piatok, 12 apríla, 2024

V. Lengvarský: Cítim premiérovu podporu, s ministrom financií mám korektný vzťah

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) cíti jednoznačnú podporu zo strany premiéra Eduarda Hegera (OĽANO). Na adresu ministra financií Igora Matoviča (OĽANO) v bilančnom rozhovore pre TASR povedal, že hoci môže mať iný názor, ich vzťah v poslednom období považuje za korektný.

Exminister Krajčí to priznal: Veľmi dobre vieme, že očkovaní COVID-19 roznášajú veľmi podobne ako nezaočkovaní! (VIDEO)
      

„Pre niektoré politické rozhodnutia nie je populárny ani on, ani ja. Nezvýrazňoval by som, že ide o naše vzťahy. Tie sú štandardné. V poslednej dobe veľmi často rokujeme. Stanoviská, ktoré si snažíme vysvetliť, sa aktuálne týkajú odmeňovania zdravotníckych pracovníkov,“ poznamenal na margo vzťahov so šéfom rezortu financií.

Lekár Milan Kulkovský: Dajte milióny nemocniciam, to je odmena za očkovanie
      

Lengvarský tiež priznal, že nie je fanúšikom mediálnych vyjadrení na niektoré osoby. Uprednostňuje diskusiu „medzi štyrmi očami“, prípadne na širšom fóre a následnú jednohlasnú komunikáciu. Pozitívne vníma, že sa schválil zákon o kategorizácii ústavnej zdravotnej starostlivosti, či zákon, ktorý uľahčí vstup moderných inovatívnych liekov na slovenský trh.
      

Dobré rady pri domácej liečbe ochorenia Covid-19

Tvrdí, že dobre vychádza aj s koaličnými partnermi. Spolupracuje aj so svojím predchodcom a súčasným poslancom Národnej rady (NR) SR a členom parlamentného zdravotníckeho výboru Marekom Krajčím (OĽANO). Ten podľa ministra prejavil veľkú snahu napríklad pri presadzovaní zákona o kategorizácii ústavnej zdravotnej starostlivosti.
      Vníma tiež výhrady ministra hospodárstva a vicepremiéra Richarda Sulíka (SaS) k zloženiu konzília odborníkov. Minister zdravotníctva má už pripravený štatút, ktorý umožní tento poradný orgán rozšíriť o sociológov, psychológov či napríklad o ekonómov.
      

V. Lengvarský: Cítim premiérovu podporu, s ministrom financií mám korektný vzťah

Lengvarský neľutuje rozhodnutie, že prijal ministerskú stoličku. „Dostal som nejakú úlohu. Vzal som to po vojensky – keď to treba spraviť, spravím to. Teraz nie je dôvod ani čas otáčať sa dozadu a niečo ľutovať,“ dodal s tým, že to nie je jednoduché.
      Pandémia sa podľa neho riadila sčasti aj odborne, ale aj politicky. Pri prijímaní opatrení sa podľa jeho slov zvažovalo, či sa opatrenia budú dať vykonať, a zároveň kontrolovať. Pravidlá COVID automatu sa síce menili, ale podľa ministra boli predikovateľné.
      Vníma však problém komunikácie. Komunikovať sa podľa ministra malo to, čo je definitívne schválené. „Niekoľkokrát som apeloval – nehovorme veci predtým, ako budú definitívne. Z toho vzniká dojem, že sa niečo nedeje dobre. Je to chyba strategickej komunikácie.“

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články