10.1 C
Nitra
sobota, 2 marca, 2024

Brezno: Karty na BEZPLATNÉ cestovanie v MHD sa automaticky predlžujú na rok 2022

V Brezne dva roky funguje služba, v rámci ktorej niektorí obyvatelia môžu cestovať v mestskej hromadnej doprave (MHD) zadarmo. Podmienkami využívania dopravnej karty na bezplatnú prepravu sú trvalý pobyt v Brezne a žiadne podlžnosti voči mestu. Komu sa platnosť karty končí v posledný decembrový deň tohto roka, môže s ňou cestovať aj v roku 2022. Platnosť karty sa totiž predlžuje automaticky. Informuje o tom breznianska samospráva na svojom webe.

Ako zdôrazňuje mesto, cieľom od samého začiatku bolo domácnostiam ušetriť rodinný rozpočet a tiež zvýšiť záujem o cestovanie MHD.
      Od platieb za cestovné sú oslobodené deti, žiaci a študenti základných a stredných či vysokých škôl v dennej forme štúdia do získania vysokoškolského vzdelania druhého stupňa, najneskôr do dovŕšenia 26. roku veku. Rovnako držitelia preukazu ŤZP a ŤZP-S, sprievodca držiteľa ŤZP-S (vrátane vodiaceho psa pre nevidiacich), držitelia preukazu Darca krvi – zlatej a diamantovej Janského plakety, ako i Kňazovického plakety, dôchodcovia či poberatelia invalidných dôchodkov.

„Postup pre nových žiadateľov o kartu zostáva nezmenený. Obyvateľ navštívi dopravnú kanceláriu v budove železničnej stanice. Predložiť treba platný občiansky preukaz s trvalým pobytom na území mesta, fotografiu a potvrdenie na účely nadobudnutia zľavovej karty na rok 2022. Tlačivo možno nájsť na www.brezno.sk a na oddelení daní a poplatkov v budove mestského úradu,“ uvádza magistrát. V prípade zľavovej karty pre deti musí potvrdenie zdokladovať zákonný zástupca dieťaťa.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články