-5.9 C
Nitra
pondelok, 30 januára, 2023

Úspešná Emma Zapletalová dostala ďalšie významné OCENENIE

Ladislav Asványi, Dušan Hamar, Emma Zapletalová a Peter Žňava – to je štvorica s atletickým „backgroundom“, ktorú Slovenský olympijský a športový výbor ocenil na štvrtkovom 62. valnom zhromaždení v Bratislave.

SOŠV udelil za rok 2021 Cenu Ondreja Nepelu prekážkarskej majsterke Európy do 23 rokov v behu na 400 m prekážok Emme Zapletalovej spoločne s vodnou slalomárkou Zuzanou Paňkovou.

Úspešná Emma Zapletalová dostala ďalšie významné OCENENIE
Emma Zapletalová

Toto výročné ocenenie získava nádejný športovec do 23 rokov, u ktorého sa výrazne prejavila športová perspektíva.

Naši reprezentanti sa zapísali do pamätnej knihy mesta Nitra

Zapletalovej kouč Peter Žňava si na VZ SOŠV prebral Cenu Jána Zacharu určenú pre trénera mládeže, ktorý dlhodobo a aj v súčasnosti dosahuje prenikavé výsledky.

Úspešná Emma Zapletalová dostala ďalšie významné OCENENIE
Zdroj: Slovenský atletický zväz

Zlatý odznak SOŠV sa udeľuje olympijským a športovým osobnostiam od roku 2011 za výnimočný prínos pre olympijské a športové hnutie.

Za rok 2021 ho získali okrem iných aj bývalý bežec, neskôr tréner a atletický funkcionár Ladislav Asványi a tiež niekdajší špičkový československý guliar, potom špičkový vedec, pedagóg a lekár Dušan Hamar.

zdroj: Slovenský atletický zväz

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články