-8.9 C
Nitra
utorok, 7 februára, 2023

Vo Vrábľoch chystajú fantastické leto! Začínajú už v sobotu programom pre deti

Aktivity pre deti aj pre starších či seniorov – mesto Vráble spája všetky generácie svojich obyvateľov aj prostredníctvom rôznych spoločenských podujatí.

V júni sa ich uskutoční hneď niekoľko. Ich hlavným organizátorom je Mládežnícky parlament Vráble. Šnúru akcií odštartuje už posledný májový víkend podujatie pre najmenších.

Medzinárodný deň detí (MDD) oslávia vo Vrábľoch už túto sobotu 28. mája podujatím Deň detí s Mirom Jarošom na futbalovom štadióne v mestskej časti Dyčka. Hlavným lákadlom pre deti je známy detský spevák, no akcia ponúkne celým rodinám omnoho viac. „Tešiť sa môžete nielen na Mira Jaroša, ale aj na Nora Grofčíka s tanečnou skupinou N-Dance Company, Klik Klak, kúzelníka Talostana. Nebudú chýbať psovodi, ukážky polície, požiarnikov a PPÚ, sokoliari, jazda na koňoch, zoskok padákom, streľby zo vzduchovky, skákací hrad a veľa ďalšieho,“ hovorí Dagmar Tóthová Skačanová, predsedníčka Mládežníckeho parlamentu Vráble.

Dopĺňa, že nebude chýbať ani tradičný pokus o prekonanie rekordu, tentokrát v počte zjedených vaflí. Podujatie je bezplatné.

Vo Vrábľoch chystajú fantastické leto! Začínajú už v sobotu programom pre deti

Mladí ľudia si prídu na svoje prvý júnový víkend (4.6.), v sobotu o 18-tej, na akcii Octáreňfest na Starom ihrisku, ktorej súčasťou bude aj koncert známej hudobnej skupiny INÉ KAFÉ.

Florbalistka Michaela Krajčová je nielen NAJ športovkyňa, ale aj takáto fešanda!

Chystajte sa na vínnu cestu

Už 8. ročník obľúbenej akcie Otvorené vrábeľské pivnice naplánovalo mesto Vráble na druhú júnovú sobotu, 11. júna o 13-tej hodine vo vinárstve Prédium. Mesto organizuje podujatie spolu so Združením vrábeľských vinohradníkov. „Ide už o našu vrábeľskú tradíciu, ktorou si veľmi radi pripomíname aj históriu nášho mesta, ktoré je už niekoľko stáročí známe svojím vinohradníckym kumštom,“ povedal primátor mesta Vráble Tibor Tóth. História vrábeľských vinohradov siaha až do obdobia stredoveku a pivnice sa tu vo veľkom začali budovať v 19. storočí.

Vo Vrábľoch chystajú fantastické leto! Začínajú už v sobotu programom pre deti

Na Otvorené vrábeľské pivnice je potrebné zakúpiť si lístok – v cene je pohár, mapa, taška, degustačné lístky a tiež doprava po viniciach. Lístok sa dá kúpiť na webovej stránke Ticketportal.

Júnové spoločenské podujatia zakončí Vrábeľský jarmok v dňoch 24. – 25. júna na Hlavnej ulici a na parkovisko pred Mestským úradom. Tradičné podujatie plné hudby, tanca, skvelého jedla doplní tento rok novinka. „Rozhodli sme sa rozšíriť náš dlhoročný tradičný jarmok o novú Farmársko-remeselnícku uličku. Stánky farmárov a remeselníkov budú lemovať Krátku ulicu a každý si tam isto nájde niečo zaujímavé. Budete si môcť kúpiť nejaký kvalitný domáci produkt alebo sa mladšie generácie dozvedia, ako sa niektoré staré remeslá vykonávajú dnes,“ približuje predsedníčka Mládežníckeho parlamentu D. Tóthová Skačanová.

Vo Vrábľoch chystajú fantastické leto! Začínajú už v sobotu programom pre deti

V rámci víkendovej akcie v Stoličnom dome slávnostne otvoria novú výstavu s názvom Cisárska pevnosť, na ktorú bude vstup voľný.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články