19.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

UKF v Nitre pripravila opäť zaujímavú jeseň, je sa na čo tešiť!

UKF pripravuje podujatia Týždňa vedy a techniky, Deň otvorených dverí aj Študentské dni nitrianskych univerzít s množstvom akcií, napr. hokejovým zápasom či Imatrikulačným plesom, na ktorom zahrajú aj Horkýže Slíže.

Jesenné mesiace na Univerzite Konštantína Filozofa sú tradične bohaté na množstvo podujatí, ktoré na pôdu školy či spolupracujúcich organizácií pritiahnu nielen členov akademickej obce, ale aj školopovinnú mládež, študentov SŠ a VŠ aj širokú verejnosť. Prinášame vám ich prehľad.

Týždeň vedy a techniky 2023 na UKF

Každoročne býva UKF v Nitre partnerom podujatia Týždeň vedy a techniky na Slovensku. Nie je tomu inak ani tento rok – naša univerzita sa v dňoch 6. – 12. novembra 2023 zapojí aj do jubilejného 20. ročníka TVaT 2023. Zamestnanci v spolupráci so študentmi a externými partnermi pripravili až 81 vedeckých a umeleckých podujatí, ktoré sú určené odbornej i laickej verejnosti, žiakom základných škôl, študentom stredných i vysokých škôl. Čakajú ich zaujímavé prednášky, odborné semináre, konferencie, workshopy, diskusie, prezentácie, prehliadky odborných laboratórií, exkurzie, súťaže, premietanie filmov, ale aj podujatia v online priestore.

UKF v Nitre pripravila opäť zaujímavú jeseň, je sa na čo tešiť!

Viac info na https://www.ukf.sk/verejnost/aktuality/udalosti/6109-tyzden-vedy-a-techniky-s-podujatiami-ukf 

UKF na veľtrhoch vzdelávania

UKF v Nitre sa každoročne zúčastňuje na veľtrhoch vzdelávania. V októbri naša univerzita nechýbala na Európskom veľtrhu pomaturitného a celoživotného vzdelávania Gaudeamus – Akadémia Bratislava 2023, ktorý počas 3 dní na výstavisku Incheba Expo Bratislava navštívilo vyše 12-tisíc záujemcov. Študenti, ich rodičia, pedagógovia či výchovní poradcovia si na podujatí mohli pozrieť ponuku až 408 univerzít, vysokých škôl, fakúlt a iných vzdelávacích inštitúcií zo Slovenska a ďalších 17 krajín.

Študentské dni nitrianskych univerzít

Študentské dni nitrianskych univerzít (ŠDNU) 2023 tento rok ponúknu 31 odborných, vzdelávacích, osvetových, kultúrnych, športových i zábavných podujatí pre rôzne vekové i záujmové kategórie. Konajú sa v dňoch 6. – 12. novembra 2023, svoje sily v nich ako organizátori spojili Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre – Študentský parlament UKF a Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre spolu s Mestom Nitra, NSK a ďalšími partnermi. Pripravené podujatia budú obohatením nielen života študentov, ale aj ostatných obyvateľov mesta.

UKF v Nitre pripravila opäť zaujímavú jeseň, je sa na čo tešiť!

Jedným z prvých podujatí bude Hokejový zápas UKF vs. SPU, opäť ako vždy nebude chýbať Večerný beh Nitrou, súťaž v plávaní, stolnotenisový turnaj, silový trojboj, turnaj vo vybíjanej, futsale či mix volejbal. Záujemcovia sa môžu tešiť na rôzne kvízy a súťaže, besedy, prezentácie, workshopy, besedy a čítačky. Pre priaznivcov umenia sú pripravené výstavy a koncerty, prospešné pre účastníkov budú podujatia venované zdravému životnému štýlu. Tradičnými súčasťami programu ŠDNU budú opäť aj Univerzitná kvapka krvi a oceňovanie úspešných študentov rektorom UKF. Slávnostnú bodku za ŠDNU 2023 dá Imatrikulačný ples UKF v štýle Las Vegas.

UKF v Nitre pripravila opäť zaujímavú jeseň, je sa na čo tešiť!

Hokejový zápas UKF vs SPU – 7. 11. 2023 od 19.00 h, Tipsport Aréna Nitra

Imatrikulačný ples UKF – 23. 11. 2023 od 19.00 h,  Agrokomplex Nitra, téma: Casino Las Vegas; účinkujú: Nexum, skupiny Follow, Horkýže Slíže, DJ Spirit, DJ Roman & DJ M2  

Univerzitná kvapka krvi 2023 – 14. 11. 2023 do 8.00 do 11.30 h v hlavnej budove univerzity na Tr. A. Hlinku 1, vo vestibule pred aulou. Organizuje Katedra ošetrovateľstva Fakulty sociálnych vied a zdravotníctva (FSVaZ) UKF v spolupráci s Národnou transfúznou službou v Nitre.

Viac info na:

https://www.ukf.sk/verejnost/aktuality/kalendar/1597-1469-hokejovy-zapas-ukf-vs-spu-2

https://www.ukf.sk/verejnost/aktuality/kalendar/1602-univerzitny-imatrikulacny-ples

https://www.ukf.sk/verejnost/aktuality/kalendar/1598-1536-univerzitna-kvapka-krvi-2

Imatrikulácie na UKF

Spolu 1 780 študentov 1. ročníkov denného bakalárskeho štúdia na UKF čakajú slávnostné imatrikulácie. Podľa jednotlivých fakúlt sa uskutočnia od 7. do 9. 11. 2023 v aule UKF, Tr. A. Hlinku 1.

Univerzitný deň otvorených dverí UKF – jesenný termín

Najmä na študentov 3. a 4. ročníkov stredných škôl a gymnázií je zacielený DOD UKF v Nitre, ktorý sa v jesennom termíne koná 14. novembra 2023 od 8.30 h (na hlavnej budove UKF na Tr. A. Hlinku 1) a podľa programu v sídlach jednotlivých fakúlt (Štefánikova 67, Hodžova 1, Dražovská 4, Kraskova 1, Nábrežie mládeže 91, Ul. Boženy Slančíkovej 1). Tu sa dozvedia podrobné informácie o študijných programoch ponúkaných v akademickom roku 2024/2025, môžu sa zúčastniť workshopov, prezentácií, prednášok, besied, experimentov a ďalších aktivít prezentujúcich študijné programy fakúlt.

UKF v Nitre pripravila opäť zaujímavú jeseň, je sa na čo tešiť!

Získajú informácie o podmienkach a termínoch prijímacieho konania, obsahu vzdelávania v  jednotlivých programoch či o možnostiach študijných mobilít v zahraničí. Svoju činnosť predstavia aj katedry a pracoviská univerzity prostredníctvom svojich pedagógov a študentov, nebudú chýbať poradenstvo a prehliadky výučbových priestorov, laboratórií, dielní, telocviční, spojené s praktickými ukážkami vzdelávacích aktivít.

Momentálne má UKF v Nitre 240 študijných programov v bakalárskom, magisterskom a doktorandskom stupni vysokoškolského štúdia v dennej aj externej forme akreditovaných v 19 študijných odboroch. S počtom 6 836 študentov (z toho 958 zahraničných) je 7. najväčšou verejnou vysokou školou v SR. Akademické činnosti garantuje a zabezpečuje 489 učiteľov.

(jč, ukf)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x