30.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Westernová jazdkyňa Dominika: Cesta za rýchlosťou, koňmi a úspechom

V krúžku westernovej jazdy si nenechala ujsť ani jednu príležitosť. Pochádza z Tvrdošoviec, jej meno je Dominika Čelková, a už štvrtý rok intenzívne súťaží v rýchlostných disciplínach. Dominika je nie len výnimočnou jazdkyňou, ale aj chovateľkou koní a trénerkou. Rozhodli sme sa s ňou porozprávať o jej úspechoch a vášni pre svet koní a westernovej jazdy.

Westernová jazdkyňa Dominika: Cesta za rýchlosťou, koňmi a úspechom
Dominika

Dominika začala súťažiť s kobylkou menom Shaunni Golden Bar, ktorá patrí k plemenu Quarter Horse, pred dvoma rokmi. S kobylkou preteká od začiatku druhej sezóny, a ich spoločná cesta je plná úspechov. V tejto sezóne sa umiestnili medzi tými najlepšími jazdcami na Slovensku. Dominika sa pochválila, že získali dve prvé miesta, tri druhé miesta, tri tretie miesta, päť štvrtých miest a dve šieste miesta. Navyše, boli nominované na Majstrovstvá Slovenska, kde získali druhé miesto v disciplíne 2.D.

Westernová jazdkyňa Dominika: Cesta za rýchlosťou, koňmi a úspechom

No Dominika nie je len talentovanou jazdkyňou. Je aj jednou z organizátoriek v organizácii Putovný pohár vo westernovom jazdení. S hrdosťou nám opisuje, ako pod jej vedením organizovali ukončenie sezóny 2023 v Tvrdošovciach, kde sa zúčastnilo takmer 200 ľudí. Na tomto podujatí sa vyhodnocovali najlepší jazdci, vrátane Dominiky, ktorá si odniesla domov druhé, štvrté a šieste miesto.

Prečítajte si aj: Ranč v Tvrdošovciach máme už 5 rokov. Žijeme si westernový život

S otázkou, ako zvláda tento náročný harmonogram, nám Dominika prezradila, že ak práve netrénuje a nesúťaží, na ranči momentálne stará sa o trinásť koní. Okrem toho organizuje letné tábory, jazdecké kurzy a mnoho iných podujatí. Aj napriek náročnému rozvrhu si Dominika vždy nájde čas na tréning so svojou vernou kobylou, pretože to pre ňu nie je len hobby, ale aj jej práca a zmysel života.

Westernová jazdkyňa Dominika: Cesta za rýchlosťou, koňmi a úspechom
Westernová jazda

Pre nádejných jazdcov a pre tých, ktorí chcú začať s westernovou jazdou, má Dominika jedno dôležité posolstvo: „Hlavne sa nevzdávajte, pretože prídu dni, kedy sa vám nebude dariť, dni, kedy budete chcieť prestať, lebo budete mať pocit, že to nejde. Ale hlavu hore, nie je to jednoduché. Stojí to veľa tréningu, potu a sĺz, ale vždy sa dá všetko dosiahnuť, treba len chcieť. Nájdu sa ľudia, ktorí vám budú tvrdiť, že na to nemáte, ale o to viac vás to posilní. Ako ja hovorím: ‚Keď o tom dokážeš snívať, dokážeš to aj uskutočniť.'“

Westernová jazdkyňa Dominika: Cesta za rýchlosťou, koňmi a úspechom
Zo súťaže, ktorú Dominika spoluorganizuje.

Dominika nám ukázala, že s vášňou a odhodlaním je možné dosiahnuť veľké úspechy nielen vo svete westernovej jazdy, ale aj v živote. Jej príbeh nám poskytuje inšpiráciu a pripomína nám, že s cieľom a trpezlivosťou je možné dosiahnuť všetko, čo si človek stanoví.

Viac foto Dominiky si pozrite v galérii>>>

Pre viac informácií a sledovanie Dominiky môžete navštíviť jej stránku na sociálnych sieťach a sledovať jej úspechy v budúcnosti.

(nn)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x