2 C
Nitra
štvrtok, 30 novembra, 2023

Z Nitry do sveta: Pavel Kuna a jeho cesta za fotografickým snom

Mnoho umelcov a tvorcov nachádza inšpiráciu vo svojich koreňoch, a to platí aj pre talentovaného fotografa Pavla Kunu.

Pavel Kuna pochádza z Nitry a momentálne býva v hlavnom meste Bratislava, no jeho príbeh je oveľa zaujímavejší než len geografický presun. Cestuje so svojím fotoaparátom po celom svete a jeho fotografické začiatky sa viažu práve k Nitre, ku Krajskému osvetovému stredisku v Nitre a k mnohým iným ľuďom, ktorí mu pomohli na jeho ceste za fotografickým snom.

Z Nitry do sveta: Pavel Kuna a jeho cesta za fotografickým snom

Nitru a Krajské osvetové stredisko si Pavel zvolil preto, že tu začínal a robil svoje prvé kroky v svete fotografie. Rád by sa opäť stretol s ľuďmi, ktorých pozná, a ktorí poznajú jeho. Chce sa podeliť o svoje skúsenosti s ďalšími nadšencami hudby a dobrej fotografie.

Jeho spojenie s Krajským osvetovým strediskom v Nitre bolo plodné a plné príležitostí. Fotografoval a dokumentoval rôzne súťaže, vrátane Výtvarného spektra, AMFO, celoštátnej filmovej súťaže Cineama a medzinárodného sympózia Pohľady do umenia. Zúčastňoval sa workshopov, konzultácií a súťaží, na ktorých získaval svoje prvé ocenenia. Už na strednej škole mal svoju prvú autorskú výstavu a v roku 2020 spolupracoval s KOS na výstave fotografií zo sveta elektronickej tanečnej hudby, ktorá sa konala na jeseň v Centre Nitra.

Jeho neustála vášeň pre hudbu a fotografiu ho viedla až k tomu, že bol v roku 2018 vyhodnotený ako tretí najlepší hudobný fotograf na svete podľa amerického magazínu EDM Sauce.

Teraz, Pavel Kuna ponúka verejnosti možnosť nahliadnuť do jeho sveta a jeho jedinečných skúseností. Jeho knižný debut s názvom „BE YOURSELF BE UNIQUE“ je plný príbehov z jeho pôsobenia ako hudobného fotografa, rozhovorov s DJmi a samozrejme fotografií. Táto kniha však nie je iba o hudobnej fotografii; je to príbeh o vášni, kreativite a odhodlaní nasledovať svoje sny.

Beseda s Pavlom Kunom sa uskutoční 9. novembra (štvrtok) o 17. 00 v Krajskom osvetovom stredisku v Nitre. 

Pre viac informácií môžete navštíviť jeho oficiálnu webovú stránku: https://www.beyourselfbeunique.com/

(nn)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x