19.1 C
Nitra
pondelok, 15 apríla, 2024

Uhrík smerom ku koalícii: Povýšenecky sa nazývajú demokratmi, ale volieb sa boja ako čert kríža! (VIDEO)

Štyri rozhádané koaličné strany sa opäť spojili a vytvorili akýsi umelý štvorlístok, ktorým si zabezpečili, že predčasné voľby nebudú po polovice roka, ale až v septembri. Čo na tom, že si to želala prezidentka, oni sú predsa pri moci, tak si môžu robiť čo chcú. Aj keď tá ich „moc“ je už iba imaginárna.

Ak niektorí súčasní vládni politici neustále okolo seba vyhlasujú, že nedopustia návrat mafie a zlodejov, z ich krokov je jasné, že ani im sa od teplých miestočiek a ešte stále plných válovov ísť nechce. Ich tvrdenia, že predčasné voľby budú znamenať iba návrat Smeru, Hlasu a fašistov k moci sú iba vyjadrením strachu. Strachu, že ich súčasná opozícia prevalcuje. Ale ak sú takí dobrí a tak skvelo pomáhali ľuďom, čoho sa vlastne boja? Obava z referenda, predčasných volieb a zmien v ústave je taká silná, že urobia všetko pre to, aby zostali pri moci. Dokonca vrátia školákom aj obedy zadarmo! Hnutie republika to na svojej tlačovke, ktorú zverejnilo vo videu a kratšom statuse na sociálnej sieti, pomenovalo viac ako jasne.

STARÉ HORY: Ak niekto predáva energiu za neúmerne vysokú cenu, tak ho považujem úžerníka, hovorí starosta Marián GAJDOŠ

Ide im len o platy, o vybrakovanie miliárd z plánu obnovy

„Povýšenecky sa nazývajú demokratmi, ale volieb sa boja ako čert kríža!“ konštatujú hneď v úvode statusu republikáni, podľa ktorých súčasní koaliční politici robia všetko pre to, aby voľby neboli, resp. boli čo najneskôr. „Ide im len o platy, o vybrakovanie miliárd z plánu obnovy a o zlikvidovanie čo najväčšej časti opozície. Novela Ústavy, ktorú predložila za ex-vládu poslankyňa Kolíková je paškvil. Vládni politici to ušili na mieru sebe, nie demokracii a občanom. Čo je to za nezmysel, že ľudia nemôžu odvolať vládu v referende?! Veď to občania volia politikov!“ prízvukuje hnutie Republika a dodáva, že v článku 2 Ústavy je to uvedené jasne: „Štátna moc pochádza od občanov.“

Podľa Milana Uhríka ukázalo referendum masu, ktorá dokáže rozhodnúť o novej vláde

Uhrík smerom ku koalícii: Povýšenecky sa nazývajú demokratmi, ale volieb sa boja ako čert kríža! (VIDEO)
Zdroj: FB / Milan Uhrík

Hnutie Republika odkazuje koalícii jasne, že ich septembrový termín volieb nepodporia. „Voľby musia byť v júni. Kto to kedy videl, aby boli voľby takmer rok po odvolaní vlády? Akým právom si ešte kladú nejaké podmienky?!“ pýtajú sa republikáni.

FRANCÚZSKO na nohách. Takto sa to robí, do psej…!

Neodsúhlasíme im, aby ešte 3/4 roka tyranizovali Slovensko svojou neschopnosťou. Keď toto doteraz bol ich „normál“, tak čo nás čaká teraz? Ak by náhodou Ústavu znásilnili a septembrové voľby presadili, tak som presvedčený, že ľudia ich vyženú o to ráznejšie,“ napísal na samý záver statusu šéf hnutia Republika Milan Uhrík. A nemenej zaujímavé sú aj vyjadrenia republikánov na tlačovej konferencii, ktoré stojí za to si vypočuť.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x