-7.9 C
Nitra
streda, 8 februára, 2023

TV Markíza prerazila najhlbšie dno, napísal Boris Kollár. „Je to žumpa,“ písali rozhnevaní Slováci

Tak toto je už skutočné dno. Nespokojných ľudí v uliciach už naši politici nazvali opicami a všetkým možným, teraz ich rétoriku prevzala aj súkromná televízia Markíza. Tá totiž nazvala v utorok protestujúcich ľudí na Hodžovom námestí v Bratislave – dezoláti. Toto vyjadrenie pobúrilo v statuse aj Borisa Kollára.

Predseda parlamentu a šéf koaličného hnutia Sme rodina sa netají tým, že rozumie hnevu ľudí nad tým, čo sa u nás deje. Na mysli má nielen neustále sa zvyšujúce ceny v obchodoch, ale aj šialené ceny energií a neustále hádky politikov. To, čo ale predviedla TV Markíza, ktorá v titulku správ napísala „Dezoláti v uliciach“, ho doslova vytočilo. A nielen jeho, pretože „do vývrtky“ sa dostali aj tí, ktorých televízia nazvala dezolátmi – samotní Slováci.

Toto si nikde žiadne médium nedovolilo!!!

Nazvať akéhokoľvek občana DEZOLÁTOM, ktorý sa rozhodne vyjadriť svoj názor, alebo protest či vyjadriť svoj postoj účasťou na verejnom ZHROMAŽDENÍ je prerazením absolútneho dna keď si uvedomíme, že to robí televízia, ktorá neustále moralizuje. Ktorá sa tvári ako morálny maják spoločnosti, tak týmto sa zaradila k absolútnemu mediálnemu bahnu. Chcem upozorniť vysielateľa, že môže podnikať na základe vôle ľudu, ktorá cez svojich zástupcov v parlamente a cez nich volenú radu pre vysielanie a retransmisiu získala licenciu, a teraz tých občanov nazvala dezolátmi … tak nech si uvedomí, že vysiela aj vďaka týmto, pre nich dezolátov,“ napísal poriadne naštvaný Boris Kollár. A či Slováci? Tí boli naštvaní ešte viac. To, čo napísali na Markízu a jej redaktorov je pre kompetentných rozhodne na zamyslenie.

Prečítajte si aj Hlas: Celá vláda musí okamžite podať demisiu

Markíze odňať licenciu. To je vrchol drzosti čo si dovolili, už prekročili mieru slušnosti k Slovenskému národu, na proteste ich nazvať dezolátmi a zverejniť je hnus v poslednej dobe. Aj vďaka ľuďom Slovenska tu môžu vysielať a existovať Markíza na Slovensku. Ja by som sa na ich mieste hanbil za tie urážky na ľudí, ktorí išli vyjadriť do ulíc svoju nespokojnosť, prežívame zlú dobu dnes, ohľadom zvyšovania všetkého na Slovensku,“ napísal natvrdo Ladislav Klešč. „Dezoláti sú oni, keďže si myslia o sebe že sú lepší a všetko vedia… A pritom vedome klamú každý deň… a oni to považujú za svoje povolanie.. to už je „vrchol“,“ pridal sa Peter Tóth. „Markiza je najväčší hnoj medzi televíziami,“ nekompromisne skonštatoval Erik Vančo.

Protiruské sankcie nás ničia viac ako Putina! Odkazuje do Bruselu Matovičova sestra Zuzana Belicová

A Slováci nakladali….

„Však čo chceme od liberálov? Vedia, že prehrávajú, že sa im to rúca a ich útoky budú stále horšie a horšie Ghanam je vyšitý slniečkar!!“ podal si redaktora, ktorý robil šot Noro Želinský. „Treba tú hnusnú žumpu prestať sledovať!! Kde je rada?? Kontrola??? Udeliť čo najvyššiu pokutu!! To je hanobenie Slovákov!! Česi mali demonštrácie, a toto si nikde žiadne médium nedovolilo!!!“ pridala Jana Ivijan. „Odsudzovať ľudí, ktorí tvrdo pracujú, je úbohosť. Že nemajú peniaze aby mohli dôstojne žiť nie je ich hanba, ale hanba vlády, takže dezolátmi nie sú nespokojní občania, ale tí čo do dezolátneho stavu dostali Slovákov,“ hneval sa Piťo Dedo. „Na Slovensku nebude nič pokiaľ nebudú vyradení veľmi veľa ľudí čo sa týka politiky!!!!! Kks, Slovensko ide to dole jak sa dá!!! HANBIM SA, ŽE SOM SLOVENKA!!!!!“ natvrdo zhodnotila celé dianie u nás Marcela Adamovičová.

Televízia sa ospravedlnila

Redakcia Televíznych novín sa organizátorom a účastníkom protestu pred prezidentským palácom, ako aj divákom za chybný tématický titulok počas živého vysielania z protestu pred prezidentským palácom napokon ospravedlnila.

Ako zverejnila na svojej stránke markiza.sk, do vysielania sa chybný titulok dostal neúmyselne a omylom. Tu je aj kompletné vyjadrenie riaditeľa Centra spravodajstva a publicistiky Henricha Krejču.

V priebehu vysielania včerajších Televíznych novín došlo k zlyhaniu ľudského faktora, následkom čoho sa na obraz dostal nesprávny titulok. Z neuváženého konania jedného z našich kolegov sme vyvodili dôsledky a boli urobené opatrenia, aby sa takáto situácia už nezopakovala. Zdôrazňujeme, že v žiadnom prípade nešlo o úmyselné konanie.

Ešte raz sa touto cestou ospravedlňujeme organizátorom a účastníkom protestu, ako aj našim divákom. Zároveň však chceme poukázať na to, že redaktor Adel Ghannam za vzniknutú situáciu nenesie žiadnu zodpovednosť, o predmetnom titulku vôbec nevedel, pretože chyba vznikla v redakcii. Na nášho redaktora sa zdvihla vlna nenávisti s rasistickým podtónom, čo považujeme za neadekvátne a neprípustné.

 Dodo Púchovský, foto fb

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články