7.1 C
Nitra
utorok, 27 februára, 2024

Trnavský kraj má schválený rozpočet na budúci rok, služby verejnosti zostanú zachované

Poslanci Trnavského samosprávneho kraja schválili rozpočet na rok 2023, ktorý počíta s príjmami aj výdavkami na úrovni 248 miliónov eur. Kraj podľa župana Jozefa Viskupiča očakáva na budúci rok nižší rast daňových príjmov a zároveň vyššie výdavky, poskytované verejné služby však zostanú zachované. Trnavský samosprávny kraj podľa neho využil predchádzajúce dobré časy na ozdravenie financií župy, čo mu teraz umožní zvládnuť energetickú krízu aj obdobie dvojcifernej inflácie. Za rozpočet zahlasovali všetci krajskí poslanci.

Mikulášovi poriadne rupli nervy, prípadom za bude zaoberať polícia (video)

„Budeme pokračovať v modernizácii kraja prostredníctvom dokončenia pripravených a rozbehnutých projektov. Plánujeme postaviť napríklad telocvičňu v Senici a zrekonštruovať ihrisko v Hlohovci. V Trnave máme zámer na úpravu záhrad a okolia Západoslovenského múzea. Budeme pokračovať vo výstavbe depozitára pri Žitnoostrovskom múzeu v Dunajskej Strede a rozšírime napríklad zariadenie sociálnych služieb v Šoporni,“ informoval Viskupič.

Finančná správa: Ak predávate veci cez bazár, registrovať sa nemusíte

Krajská samospráva mieni pokračovať v rozširovaní poskytovania zdravotnej starostlivosti. V rozpočte má vyčlenené kapitálové výdavky v objeme viac ako 1,2 milióna eur na rekonštrukciu a vybavenie centra duševného zdravia, ktoré vznikne pri zdravotníckom centre v Trnave. Medzi prioritami kraja je modernizácia ciest a mostov. Na budúci rok ráta rozpočet s modernizáciou cesty v Dolných Orešanoch v okrese Trnava a pri Šoporni v okrese Galanta. Ďalšie projekty sa budú týkať rekonštrukcie prieťahu obce Lehnice (okr. Dunajská Streda) alebo mosta v Horných Orešanoch (okr. Trnava). Pokračovať bude aj výstavba cyklotrás, najmä popri riekach Morava a Váh, ale napríklad aj medzi obcou Jaslovské Bohunice a atómovou elektrárňou v okrese Trnava.

Na napĺňanie svojich zámerov sa mieni samosprávny kraj uchádzať o externé, najmä európske zdroje z Európskych štrukturálnych a investičných fondov a Mechanizmu na podporu obnovy a odolnosti.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články