8.7 C
Nitra
utorok, 16 apríla, 2024

Špeciálny prokurátor uviedol v parlamente klamlivé tvrdenia, tvrdí Slovenská informačná služba

Slovenská informačná služba (SIS) reaguje na závažnosť tvrdení špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica.

Podľa ich slov uviedol špeciálny prokurátor počas prezentácie svojej správy v Národnej rady SR klamlivé tvrdenia o tom, že SIS brzdí trestné stíhania podliehajúce dozoru Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP). SIS tieto tvrdenia označuje za absolútnu lož a vyzýva špeciálneho prokurátora, aby tieto tvrdenia podložil a ukázal verejnosti, čím svoje útoky na spravodajskú službu opiera. Informovala o tom v tlačovej správe hovorkyňa SIS Simona Svítková.

Špeciálny prokurátor uviedol v parlamente klamlivé tvrdenia, tvrdí Slovenská informačná služba
Zdroj: FB / Daniel Lipšic

„Takúto výzvu musíme verejne adresovať aj preto, že ide o bezprecedentný útok predstaviteľa jedného štátneho orgánu na iný štátny orgán a ako taký, žiaľ, prispieva k podkopávaniu dôvery občanov v štátne orgány, čo považujeme za neprijateľné a absolútne nezodpovedné zo strany špeciálneho prokurátora,“ uviedla hovorkyňa. SIS podľa ich slov nenesie žiadnu vinu na stave, v akom sa nachádzajú viaceré trestné konania podliehajúce dozorovej právomoci ÚŠP a nemá žiadne zákonné možnosti tieto konania brzdiť alebo inak ovplyvňovať

Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic dnes počas prednášania výročnej správy o Úrade špeciálnej prokuratúry povedal, že SIS rok a pol pracuje na tom, aby boli zbrzdené trestné stíhania vedúce na najvyššie poschodia slovenskej politiky a podnikateľského prostredia. Podľa neho sa rok a pol aj zo strany štátu míňali prostriedky na to, aby boli spochybňovaní a škandalizovaní vyšetrovatelia.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články