4.1 C
Nitra
nedeľa, 21 apríla, 2024

Trnava: V meste zrekonštruujú deväť existujúcich priechodov

Mesto Trnava začína s rekonštrukciou deviatich existujúcich priechodov. Informovalo o tom na webovej stránke.

Zhotoviteľ projektu aktuálne prevzal staveniská, na ktorých zrealizuje požadované zmeny najneskôr do 30. apríla. „Na vybraných priechodoch pribudnú stožiare s osvetlením, obnoví sa vodorovné značenie, ktoré sa v prípade potreby prispôsobí slepeckej dlažbe a vodiacej línii, vymení sa zvislé dopravné značenie a v prípade potreby sa vykonajú stavebné úpravy,“ uviedlo mesto.

Ako doplnilo, stavebné práce na Oblúkovej ulici si vyžiadajú dočasné dopravné obmedzenia. Okrem osvetlenia sa tu bude budovať i vyvýšený priechod pre chodcov.

„Oblúková ulica preto bude od križovatky s Okružnou po križovatku s Jadernou približne štyri týždne jednosmerná. Prenosné dopravné značenie bude osadené od pondelka 27. februára od 7.00 h,“ informovalo mesto.

Náklady na realizáciu projektu s názvom Zviditeľnenie chodcov na priechodoch pre chodcov v meste Trnava vo výške takmer 148.000 eur budú financované z mestského rozpočtu.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x