9.2 C
Nitra
štvrtok, 18 apríla, 2024

L. Mikuláš: Zdražie parkovné, na minútovej tarifikácii vodiči ušetria

Vodiči v Liptovskom Mikuláši si za parkovanie priplatia. Poslanci mestského zastupiteľstva tento týždeň schválili zvýšenie ceny parkovného z 0,50 na 0,60 eura za hodinu. Dôvodom je rast nákladov na prevádzku parkovacieho systému a údržbu platených parkovacích plôch. Informovala o tom hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková.

Novinkou v parkovaní je podľa nej prechod na minútovú tarifikáciu pri platbe cez mobilnú aplikáciu. Vodičom má ušetriť peniaze. Za parkovanie sa doteraz v Liptovskom Mikuláši platilo za každú začatú hodinu, po novom sa po polhodine prejde na minútovú tarifikáciu.

Na minútovú tarifikáciu po prvej polhodine státia prechádzajú parkoviská pri Katolíckom dome, pri budove Čierny orol, pred železničnou stanicou, na uliciach Belopotockého a kpt. Nálepku.

„Cieľom opatrenia je zvýšenie obrátkovosti parkovania na parkoviskách a aj zníženie počtu neplatičov, ktorí pri krátkodobých státiach na platených parkoviskách obchádzali povinnosť platby,“ uviedol vedúci odboru dopravy a životného prostredia Gabriel Lengyel s tým, že platba cez mobilnú aplikáciu je pre mesto výhodnejšia ako prevádzka parkovacích automatov.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x