13.1 C
Nitra
piatok, 12 apríla, 2024

Brezová pod Bradlom: Mesto nezvyšovalo dane a poplatky, tento rok sa tomu nevyhne

Mesto Brezová pod Bradlom v tomto roku nezvyšovalo poplatky a dane. Ako uviedol primátor mesta Jaroslav Ciran, sľuboval to vo volebnej kampani a chcel svoje slovo dodržať.

„Zdalo sa mi nečestné zvyšovať hneď od 1. januára, ale pravdepodobne sa tomu nevyhneme v priebehu tohto roku. Týka sa to aj poplatkov na školách, ako aj v základnej umeleckej škole od nového školského roku. Od nového roku sa potom budú zvyšovať aj dane,“ uviedol Ciran.

Na zvyšovanie nákladov reagovalo mesto viacerými krokmi. „Možno ide iba o gesto, ale vypli sme osvetlenie Mohyly M. R. Štefánika na Bradle, či osvetlenie kostolov. Snažíme sa šetriť aj na chode mestského úradu. Zakázal som a nechodíme na viacdňové školenia,“ uviedol primátor.

Na proteste Združenia miest a obcí Slovenska, ktoré sa uskutočnilo v stredu 22. februára v Bratislave, sa mesto nezúčastnilo. „S podobnými akciami nesúhlasím, pretože sú podľa mňa bezpredmetné. Pre danú samosprávu možno prinesú viac zla ako dobra,“ dodal Ciran.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x