8.7 C
Nitra
štvrtok, 23 marca, 2023

TRNAVA: Nitrianska firma dodá fotovoltiku na strechu polikliniky a Strediska sociálnej starostlivosti

Mesto Trnava v opakovanom verejnom obstarávaní vybralo zhotoviteľa fotovoltických elektrární pre polikliniku Družba na Starohájskej ulici a budovu Strediska sociálnej starostlivosti na Clementisovej ulici. Fotovoltiku podľa zverejnenej zmluvy dodá do dvoch mesiacov technologická spoločnosť z Nitry za takmer 218-tisíc eur. O zákazku sa vo verejnom obstarávaní uchádzalo sedem firiem, jedna bola vylúčená. Fotovoltické panely majú znížiť náklady na elektrickú energiu v mestských objektoch.

Mesto Nitra: Interní zamestnanci nie sú odborne spôsobilí alebo nemajú žiadne skúsenosti (?!), výsledky kontroly Inšpektorátu práce

Dodávateľ sa okrem montáže technológie zaviazal asistovať aj pri úkonoch na povoľovanie zdroja na výrobu elektriny a jeho pripojenie do siete Západoslovenskej distribučnej, a.s. Tá istá spoločnosť už dodala fotovoltiku aj pre tri základné školy v meste.

TRNAVA: Nitrianska firma dodá fotovoltiku na strechu polikliniky a Strediska sociálnej starostlivosti
Trnava má v tohtoročnom rozpočte mesta vyčlenených 420-tisíc eur na vybudovanie fotovoltických elektrární na vybraných mestských budovách. Foto: ilustračné, freepipck

Primátor Trnavy Peter Bročka vo svojom prvom vystúpení po minuloročných komunálnych voľbách označil riešenie dôsledkov energetickej krízy za najkľúčovejšiu úlohu samospráv pre najbližšie obdobie. „My sme urobili určité kroky už predtým, či už ide o fotovoltické panely, zateplenie budov a rôzne energetické štúdie, ktoré nám to pomôžu zvládnuť,“ povedal vtedy Bročka. Dnes sú už fotovoltickými panelmi vybavené prakticky všetky základné školy v meste.

Trnava má v tohtoročnom rozpočte mesta vyčlenených 420-tisíc eur na vybudovanie fotovoltických elektrární na vybraných mestských budovách. Ďalších 50-tisíc vyčlenili mestskí poslanci na štúdiu uskutočniteľnosti a projektovú dokumentáciu väčšieho fotovoltického zdroja, ktorý by mal byť umiestnený na zrekultivovanej časti skládky odpadu za mestom.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články