21.1 C
Nitra
utorok, 25 júna, 2024

Topoľčany: Študentský projekt predstaví pamiatky a históriu mesta

Spoznávať pamiatky a históriu Topoľčian pomôže nový študentský projekt. Jeho autori Adam Korčuška a Dominik Hrdý ho pomenovali Virtuálne Topoľčany.

Ako informovala radnica, v rámci projektu už boli na 19 významných budovách v meste osadené kovové tabuľky s QR kódmi. Tie po načítaní poskytnú návštevníkovi informácie o histórii konkrétneho objektu. „Záujemcovia sa môžu napríklad dozvedieť, ktorá historická budova je najstaršia v meste, že pošta kedysi sídlila v budove dnešnej tržnice a veľa ďalších zaujímavostí,“ uviedol mestský úrad.

Nápad na projekt vznikol ešte v roku 2018 a jeho autorom sa s ním podarilo zvíťaziť aj v celoslovenskej IT súťaži. „Po tom, ako jeho realizáciu finančne podporilo mesto, podarilo sa ho v spolupráci s krajským pamiatkovým úradom zrealizovať. V budúcnosti chcú autori projekt Virtuálne Topoľčany posunúť ďalej a doplniť aj pamiatky, ktoré už v Topoľčanoch neexistujú,“ pripomenula radnica.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x