19.8 C
Nitra
piatok, 12 apríla, 2024

Štúrovo: Získalo dotáciu na rekonštrukciu kultúrneho domu

Mesto Štúrovo plánuje rekonštrukciu kultúrneho domu. Na realizáciu projektu získala samospráva nenávratný finančný príspevok vo výške 134.000 eur. Financie z Integrovaného regionálneho operačného programu môže použiť na rekonštrukciu sociálnych zariadení, obnovu javiska a doplnenie svetelnej a ozvučovacej techniky, informovala radnica.

V čase podávania žiadosti radnica počítala s tým, že v prípade pridelenia dotácie postaví z vlastných prostriedkov prístavbu ku kultúrnemu domu, s cieľom rozšírenia sociálneho zariadenia, skonštatoval Gabriel Radošicky, zástupca vedúceho oddelenia rozvoja mestského úradu. Pri príprave rozpočtu na rok 2023 však radnica s poskytnutím dotácie nepočítala, preto nie je investícia zahrnutá v tohtoročnom finančnom pláne. V prípade prijatia dotácie je však potrebné realizovať projekt do konca tohto roka, upozornil Radošicky.

Mestskí poslanci na svojom zasadnutí napriek pochybnostiam, či je možné prístavbu uskutočniť v súčasnej hospodárskej situácii, rozhodli, že mesto bude v začatom projekte pokračovať. Súčasne je podľa nich potrebné preskúmať možnosti financovania časti investície z vlastných zdrojov.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x