21.1 C
Nitra
štvrtok, 23 mája, 2024

To sú normálni vojnoví štváči! Tvrdá kritika premiéra a spol.

Nikto nikdy v histórii moderného Slovenska tak nemaľoval terč na chrbát Slovenkám, Slovákom a ostatným občanom ako prezidentka Čaputová, premiér Heger, minister obrany Naď a minister zahraničných vecí Korčok. To sú normálni vojnoví štváči.

V SMERE – sociálna demokracia sme mimoriadne nervózni, keď počúvame úvahy o zaslaní nášho systému protivzdušnej obrany S-300 na Ukrajinu. SMER – sociálna demokracia odmieta politiku eskalácie napätia a posielanie zbraní na Ukrajinu. Ani Boh nevie, čo všetko už tam naša vojnová štvavá vláda poslala. Naposledy sme videli cenné BVP II, ktoré prekračovali slovensko-ukrajinskú hranicu. Aj preto malo obrovský význam, že sme sa stretli s ukrajinským a ruským veľvyslancom. Len dialóg a rokovania o mieri môžu priniesť výsledky. Nie rinčanie zbraňami. A bolo nám to povedané jasne. Každá kolóna zbraní zo Slovenska je na území Ukrajiny vojnovým terčom a priamym zaťahovaním Slovenska do vojnového konfliktu. A nedajbože, aby tieto kolóny na území Ukrajiny sprevádzali slovenskí vojaci.

Už teraz naši vojnoví štváči v prezidentskom paláci a vo vláde prekročili všetky akceptovateľné hranice angažovania sa Slovenska vo vojne na Ukrajine. A do toho prichádza návrh, z ktorého sme nervózni ešte viac. Poľsko chce prísť na summit NATO s návrhom na ozbrojenú vojenskú mierovú misiu NATO na Ukrajine. Vieme si predstaviť, ako táto poľská iniciatíva lahodí prezidentke a vláde.

SMER – SD principiálne nesúhlasí s tým, aby sa vojaci SR ako členského štátu NATO zúčastnili na vojenskej akcii na Ukrajine. NATO na Ukrajine nemá čo robiť. Slovensko musí tento poľský návrh principiálne odmietnuť, lebo Slovensko by sa stalo oficiálnou súčasťou vojny na Ukrajine so všetkými dôsledkami. Ešte raz, Slovensko nemá s vojnou na Ukrajine nič spoločné. Nikto nás neohrozuje, nikto nám nechce zobrať územia ako to bolo v roku 1938.

Pani Čaputová, pán Heger, prestaňte slúžiť cudzím záujmom. Už ste predmetom vtipov, aký je rozdiel medzi ruskými a americkými agentmi. Kým tých ruských si Rusko musí zaplatiť, tých amerických platí štátny rozpočet SR. Musíte, na ukľudnenie situácie na Slovensku, ešte dnes rázne odmietnuť poľský návrh poslať na Ukrajinu vojská NATO a zatiahnuť Slovensko do vojny. Ak tak neurobíte, len prehĺbite všetky pochybnosti o vašej lojalite k Slovensku.

YouTube video

Zdroj:TS

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články