15.4 C
Nitra
streda, 10 apríla, 2024

SÚŤAŽ: Slovenská ústredná hvezdáreň s partnermi vyhlasuje 38. ročník výtvarnej súťaže Vesmír očami detí

Slovenská ústredná hvezdáreň spolu s hvezdárňami, okresnými astronomickými kabinetmi, centrami voľného času a regionálnymi osvetovými strediskami vyhlasuje 38. ročník celoslovenskej výtvarnej súťaže Vesmír očami detí.

Súťaž sa uskutoční v dvoch etapách, a to v okresnej a celoslovenskej. Do prvej etapy možno zasielať súťažné práce do 31. marca 2023. Je ich potrebné zaslať na adresu príslušného okresného organizátora. Súťažiť sa bude v piatich kategóriách, pričom z každej okresná porota vyberie päť prác, ktoré postúpia do celoslovenského kola. Porota celoslovenského kola zasadne v prvej polovici mája. Na svojej webstránke o tom informuje Slovenská ústredná hvezdáreň.

KOS v Nitre pripravuje jubilejné Výtvarné spektrum: Téma bude netradičná

Prvá súťažná kategória je určená materským školám, druhá nultému až štvrtému ročníku základných škôl. V tretej kategórii by mali súťažiť žiaci 5. až 9. ročníkov základných škôl, prípadne prvých až štvrtých ročníkov osemročných gymnázií. Štvrtá a piata kategória sú zamerané na základné umelecké školy. Súťažné práce môžu byť maximálne vo formáte A2 a spracované môžu byť ľubovoľnou technikou, s výnimkou 3D. Každá škola môže zaslať v jednej kategórii nanajvýš 10 prác. Organizátori tiež žiadajú súťažiacich, aby práce nepaspartovali a aby ich neposielali zvinuté do rolky, keďže ich to znehodnocuje. Zároveň upozorňujú, že hodnotené budú len práce jednotlivcov a výkresy sa stávajú majetkom vyhlasovateľa.

Zoznam organizátorov okresných kôl, rovnako ako vzor na vyplnenie zadnej strany výkresu, je dostupný na webe Slovenskej ústrednej hvezdárne. Víťazné práce celoslovenského kola budú inštalované v jej priestoroch v Hurbanove. Následne, podľa požiadaviek, bude výstava inštalovaná aj v ďalších astronomických a kultúrnych zariadeniach na Slovensku. Vo virtuálnej podobe bude prístupná aj na webe Slovenskej ústrednej hvezdárne.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články