21.1 C
Nitra
štvrtok, 23 mája, 2024

SUMA základnej zložky mzdy profesionálneho rodiča sa ZVÝŠI na 1034 eur

Od 1. septembra by sa mala zvýšiť suma základnej zložky mzdy profesionálneho náhradného rodiča o 10 % na 1034 eur mesačne. Vyplýva to z návrhu nariadenia, ktorým sa bude v stredu zaoberať vláda. Kabinet premiéra Ľudovíta Ódora bude tiež rozhodovať o schválení dohody so Švajčarskom či o preplatení nákladov za záchrané práce samosprávam.

Slovensko by malo dostať od Švajčiarska príspevok vo výške 44,2 milióna švajčiarskych frankov (CHF) (46 miliónov eur). Vyplýva to z návrhu na uzavretie Rámcovej dohody medzi vládou Slovenskej republiky a Švajčiarskou federálnou radou o implementácii druhého Švajčiarskeho príspevku vybraným členským štátom Európskej únie na zníženie hospodárskych a sociálnych rozdielov v rámci Európskej únie.

SUMA základnej zložky mzdy profesionálneho rodiča sa ZVÝŠI na 1034 eur

Vláda by mala prerokovať aj novelu nariadenia o sprístupňovaní rádiových zariadení na trhu. Tá prinesie zjednotenie nabíjačiek na nové mobilné telefóny, tablety či digitálne fotoaparáty. Od od 28. decembra tohto roka by mali mať mať výhradne nabíjacie konektory typu USB – C okrem laptopov, ktoré sa budú musieť novým pravidlám prispôsobiť do 28. apríla 2026.

Ďaľšími bodmi programu rokovania vlády sú aj rozhodnutie o poskytnutí prostriedkov z plánu obnovy na vybudovanie nového superpočítača Centru spoločných činností Slovenskej akadémie vied (SAV) či preplatenie 2,6 milióna eur dotknutým samosprávam za záchranné práce počas 157 mimoriadnych situácií.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x